| crStyle a întrebat:

Prima iubire, primul sarut, primul sincer 'te iubesc', prima dragoste facuta, prima dragoste pierduta big hug Spuneti-va povestea aici. :d

6 răspunsuri:
| Gorillaz a răspuns:

Frumoasa povestea lui pit7.
Sa incerc sa mi spun si eu povestea, poate o sa invete altii, dar ce vreau sa spun este ca povestea nu vreau sa se fi terminat, ce voi spune aici vreau sa fie inca doar un inceput.
Sa incep cu inceputul ( doar nu cu sfarsitul, nu? ) eram in vacanta de vara dintre a 9 a si a 10 a, inceputul verii daca nu gresesc, acum sunt a 11 a, de la varsta de 13 ani eram indurerat, sau gelos cand vedeam peste tot pe strada cupluri iar eu eram singurul fara, si acum 2 ani mi am spus ca fata care mi o doresc nu o sa pice din cer, va trebui sa o caut, si cum nu poti da un search pe google "vreau o fata care sa fie x, sa faca y, sa ii placa z ", site uri pentur lipeli sunt cam aiurea, m am hotarat sa joc conquiztador, dar in cate jocuri intram, peste tot dadeam de fete care ori erau de alta varsta, ori erau din alt oras, oras nu mi placeau deloc ca si caracter sau bineinteles corp. Jucasem peste 50 jocuri sa spunem, eram obisnuit sa nu gasesc ce mi doream, ma plictiseam, jucam parca asa ca. poate poate se intampla ceva, si intru intr un separeu cu o fata si inca cineva, cati ani ai? 15 ( atunci ), la fel ca mine, era o sansa! urma intrebarea : de unde esti? raspuns : slatina, in mintea mea era ( of, bagamiashi piciorul. iar, eh asta e. ) dar vorbeam ce vorbeam si cred ca ma simteam atras de ea sau mai aveam chef sa mai joc cu ea, asa ca am repetat separeul si apoi am trecut la duel. In cele din urma, am facut schimb de id uri desi eu nu mi mai dadeam id ul cand era vorba de fete din alte orase sau de alta varsta, am facut o exceptie. Pot spune ca urmatoarele 2 luni au fost printre cele mai frumoase luni din viata mea, in 2 saptamani daca nu mai putin eram indragostit nebuneste de ea, si asta tinand cont ca aveam doar o poza cu felul cum arata si in mod normal daca mi ai arata acea poza nu mi placea, dar caracterul ei mi a placut atat de mult incat m am indragostit de... tot ce avea legatura cu ea si corpul mi se parea superb, nu ma mai interesa ( nu va imaginati ca era grasa sau ceva, chiar arata bine happy ) totusi, acea distanta, m a facut sa zic pas, sa ii spun ca reluam totul cand o sa vina ea aici in Bucuresti pentru ca flacara nu o putem intretine astfel. S au intamplat mai multe dar spun liniile principale. Ea cand am cunoscut o avea un prieten, care atunci imi vroia foarte mult raul ca era gelos pe mine, incetul cu incetul am ajuns totusi sa ma imprietenesc cu acel baiat si acum mor de nerabdare sa il vad fata in fata, el e acum la Londra si vreau sa urmez o facultate acolo ca sa ne vedem. Acest baiat intr o zi a bagat un pumn de medicamente pe gat si a ajuns in coma pentru ca nu a putut sa mai aiba dragostea fetei, atunci am realizat cu adevarat cat tin la acet prieten. ( In prezent dupa cum spuneam e bine, studiaza la Londra, el e la facultate, e cu 3 ani mai mare ca mine ). Fetei acesteia i am prezentat un prieten pentru ca ei impreuna sa ma ajute cu ceva. el mi a marturisit intr o zi ca a inceput sa tina la fata aceasta si mi a spus ca daca vreau sa ii dea igg ca sa nu mai tina legatura cu ea, sa i zic. Eu stiindu i povestea amoroasa de pe parcursul vietii si fiindu mi prieten, nu am putut sa spun ca vreau sa ii dea igg, prietenul meu e tot din Bucuresti si fata tot in slatina a ramas, ea ar fi trebuit sa vina in cateva luni in Bucuresti la inceputul clasei a 12 a, eu trebuia sa rabd doi ani ca sa o pot avea, si am facut pot spune o prostie neasteptand pentru ca oricum nu s a intamplat nimic acesti ani deoarece inca tineam la ea. Nu vroiam sa ii arat asta. Nu puteam sa ii spun asta prietenului meu happy, trebuia sa arat ca sunt impotriva fetei, ca s a schimbat, mai multe dupa ucm spuneam s au intamplat dar aici spun detaliile mai importante. De curand s au despartit, pentru ca prietenul meu gresea in anumite privinte iar distanta bineinteles era ucigatoare, eu reluasem legatura cu ea ( o scosesem din lista pentru cateva luni de zile dar aflam vesti despre ea prin intermediul prietenului care studiaza in Anglia ) si se pare ca isi gasise chiar pe cineva acolo. Acum e prea tarziu pentru orice marturisire fata de ea pentru ca ea isi doreste sa fie acolo cu cineva si nu o condamn si ii doresc tot binele, chiar daca asta inseamna ca eu sa fiu nefericit. Acum, privesc in fata si ma intreb ce urmeaza, ce ziceti de poveste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu mi-am facut un id fals ca sa vorbesc cu persoana de care imi placeam crezut ca e vagabond,si vorbea la misto cu el la inceput,dar m-am inselat,el era un baiat calumea,si la cum m-am comportat cu el,totusi a vorbit frumos cu mine,netiind cine sunt. Se ruga de mine sa ii spun,dar nu am vrut,i-am dat cateva indicii si cred ca s-a prins,si totusi a vorbit frumos. Ce proasta am fost ca mi-am facut alt id,recunosc ca imi pare rautongue si ce bine ar fi daca ar vedea ce am scris mai sussad sa vada ca imi pare rau ca l-am folosit,acum imi place mult de el,dar nu mai tinem legatura, am avut ocazia, da nu am gandit deloc... imi pare raucrying((((((

| crStyle explică (pentru anonim_4396):

Da-mi idd lui si date despre tine si vorbesc eu cu el, Mersi.

| crStyle explică:

This is my story. big hug
Prima iubita' [ 12 ani ] - Raluca
Primul sarut [ 12 ani ] - Raluca
Prima 'dragoste' [ 14 ani ] - Raluca
A inceput asa, am fost la ea acasa, din motive de 'gelozie' m-am dus la ea cu un buchet de florii m-a luat in brate si m-a sarutat usor, apoi a inceput sa planga pe motiv ca ma iubeste si ca nu stie ce s-ar intampla daca mi-s-ar intampla mie ceva rau, am incercat s-o fac sa numai planga spunandu-i lucruri frumoase gen, ' voi fi mereu langa tine, te voi iubi mereu, esti viata mea' si atunci ne-am luat in brate si ne-am pus in pat unde ne-am uitat putin la televizor si am vazut o reclama mai... 'porno' si eu din greseala i-am pus mana pe 'aham' i-ar ea s-a excitat muscandu-ma de buza, m-am simtit prost deoarece n-o mai facusem, nici ea n-o mai facuse, dar cu tupeu m-am dezbracat, si am dezbracat-o si pe ea, si a inceput cu nabadai. Mentionez ca am 17 ani si tot cu ea sunt. o iubesc mult... la 18 ani o sa-i jur iubire, nu prin casatorie, dar in fata domnului.

| Sisko2k a răspuns (pentru crStyle):

Frate doar nu ti-ai dat funda singur lol ce but straight face

| Janin324 a răspuns:

Toata povestea...
Totul a inceput pe internet. Hi5 era pe vremea aia... L-am cunoscut din gluma, aveam 4 id-uri cu poze de pe net, si pacaleam baietii laughing Am vorbit cu el de pe id-urile alea, si intr-o zi i-am dat link cu hi5-ul meu si l-am intrebat ce parere are despre "fata aceea". OMG nu stiu ce aveam in cap, cu pozele alea... Auch big grin si mi-a zis ca e micuta, dar e draguta. Am prins sperante. laughing) Dupa aceea am crescut, si aveam deja 13 ani, incepeam sa inteleg cum sta treaba. M-a vazut pe facebook, am inceput sa depanam amintiri, ne-am dat numarul de telefon, etc. In vara, varumiu' trebuia sa stea la mine, pentru ca matusa mea a plecat in strainatate.Varumiu avea 19 ani, era prieten cu tipul acela. Si intr-o zi mi-am lasat mess-ul deschis, si a vazut varrumiu ce vorbesc cu acel tip laughing) si l-a intrebat daca sta cu mine, el a zis ca nu, dar arat foarte bine si sunt de treaba. Si intr-o zi am mers la bunica, era si el acolo, si a facut cinste cu un suc, apoi am mers acasa la mine cu el si cu varumiu'. Am tot discutat, bla bla, eu am mers la somn pentru ca n-am mai rezistat, si dimineata am vazut ca el a dormit la mine. In camera mea straight face. Naaaa, siiii a plecat cu varumiu la suc, si cand au ajuns m-au chemat si pe mine, si i-am spus ca trebuie sa iess cu un baiat, sa vad dac e gelos laughing) si a fost, a venit acasa la mine si m-a scos din casa si m-a luat de mana si m-a dus cu el laughing) si intr-o seara, am mers cu ei si cu niste prieteni intr-un parc, erau 3 banci si un lac, si cativa copaci. si am tot ras, si la sfarsit am ramas doar noi 3. Varumiu era in masina, si noi doi pe banca. Siiii m-a sarutat blushing a fost asdfghjlzxcvbnm. Nu cred ca m-am descurcat dar a fost binisor, prima data. laughing Am avut apoi o relatie de 1 an cu el, si dupaceea n-am mai stiut nimic de el, a plecat cu varumiu in Anglia la matusamea, si acum 3 saptamani s-a intors, si suntem iar impreuna puppy dog eyes azi am facut doua saptamani. Il iubesc foarte mult, problema e ca nu stiu cum sa reactionez, el sta cu inca o fata, dar nu se prea intalneste cu ea desi la ea ajunge in 5 minute, la mine in 20 laughing) oricum mi-a demonstrat de 1000 de ori ca ma iubeste, asa ca nu-mi fac griji thinking Oricum, il iubesc atat de mult incat ma gandesc la o casatorie, copii, o casa langa mare, nepoti. whistling laughing))) dar nu-mi fac sperante, oamenii se schimba!