| NikoIsDirectioner a întrebat:

Prin octombrie a inceput sa-mi placa de un baiat. Atunci am aflat ca si el ma place. Mama a aflat despre noi si ne-am certat si nu mi-a dat voie sa-l mai vad...si am fost trista dupa o vreme chiar nu ne-am, mai vorbit si relatia s-a rupt.Dar acum {de cateva luni} ne intelegem ff bine, niciunul nu mai vrea probleme asa ca nu suntem impreuna, si in plus nu il mai plac, si eu si el suntem ff buni prieteni. Pe 17 mai e ziua lui, si si-o face acasa la el pe 11, dar imi este frica sa-i zic mamei si cu siguranta nu m-ar lasa, in acest caz el se va supara pe mine din nou, iar eu chiar vreau sa merg, nu vreau sa ne rupem relatia noua de prietenie AJUTOR! funda

Răspuns Câştigător
| pdanutza a răspuns:

Deci,ai o situatie cam incordata,ar fi bine sa ii explici lui ca mama ta nu iti permite sa comunici cu el,dar sa ii spui intr-un asa mod ca el sa nu te inteleaga gresit,daca este un baiat bun si sinteti adevarati prieteni te va intelege, dar daca nu atunci scuze...dar sa pleci la ziua lui fara ca mama ta sa stie cred ca ar fi imposibil, caci mai devreme ori mai tirziu mama ta va afla ca ai fost la ziua lui fara permisiunea ei si cred ca atunci chiar va fi mai rau decit cum este, in fine cred ca rs meu iti va fi de folos si iti va da de gindit, Bafta!

4 răspunsuri:
| NikoIsDirectioner explică:

Dar nu stiu unde exact locuieste, deci trebuie sa ma duca unul dintre parinti, si nu vreau sa stric nici relatia cu mama{nu ne prea intelegem}dar nici cu el!

| XDeiutzaX a răspuns:

Zi lui maicata ca sunteti doar amici convinge-o cu vorbe dulci! Daca nu merge roag-o pe prietena ta cea mai buna sa spuna ca mergi la ziua ei(important e sa fie o prietena pe care sa o cunoasca dar sa nu-i stie ziua de nastere sper ca te-am ajutat! Si daca nu merge nu te mai du! Decat sa va stricati relatia!

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Spune-i mamei tale sa inteleanga ca sunteti doar prieteni si atat, chiar nu e nimic intre voi, si daca nu e de accord, nu o mai baga in seama deloc, nu ii mai vb, poate asa o sa ii faca mila de tine si va accepta. asta e cam imatur, dar poate o sa mearga

| DiaVp a răspuns:

Spune-i mamei tale ca va intelegeti foarte bine si ca nu mai sunteti impreuna si nici nu aveti de gand si ca tu chiar vrei sa mergi la ziua celui mai bun prieten.