| Luca1985 a întrebat:

Problema mea e urmatoarea : mi-as dori sa ma pot atasa de cineva, dar nu mai pot. Am iubit o singura data o fata cu care am stat mai multi ani, dar nici acum dupa ce au trecut vreo 3 ani de cand ne-am despartit, cu toate ca nu mai am nici o treaba cu ea si nu mai simt nimic pentru ea nu ma mai pot atasa de nimeni. Am avut mai multe relatii, unele chiar si de durata insa efectiv nu ma mai pot indragosti cu toate ca mi-as dori asta. Oare chiar e adevarat ca in viata o singura data iubesti cu adevarat sau ce se intampla de fapt?

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Nu spune niciodata.....niciodata!

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Iubirea e doar adevarata, doar intensitatea ei difera! De unde stii ca acea iubire a fost cea mai profunda, ca atunci ai dat tot ce se putea da! In iubire intra doua necunoscute:sufletul tau si al ei! Amandoua necunoscutele se ridica la aceeasi putere, iar ca sa poti asta nu ai decat sa incerci.....sa incerci sa iubesti iar!

| Luca1985 explică (pentru fabiola):

Nu m-ai inteles. Tocmai asta e problema ca eu am incercat nu doar o data - de mai multe ori sa iubesc din nou dar nu ma mai pot atasa de nimeni.

| fabiola a răspuns (pentru Luca1985):

Cheia este la ea! Daca ea stie sa-ti deschida sufletul, poti tu sa-i pui mii de lacate!

| Luca1985 explică (pentru fabiola):

Ea fiind cine? La cine anume te referi ca nu am inteles...

| fabiola a răspuns (pentru Luca1985):

La cea de care te vei indragosti!

| Luca1985 explică (pentru fabiola):

Pai tocmai asta e problema : Nu cred ca va exista acea persoana de care sa ma indragostesc. Nu ma mai pot atasa de nimeni sentimental, doar atractie fizica eventual.

| fabiola a răspuns (pentru Luca1985):

Nu spune niciodata.....niciodata!

| neutrino a răspuns:

Daca ai ajuns sa ai o relatie cu o fata, fara sa te indragostesti de ea, sa o saruti si sa nu simti fiorii dragostei, numai de a fi in randul lumii, atunci nu meriti nimic.

| AliceWonders a răspuns:

Adevarat e ca prima iubire e cea mai puternica, cel putin asa cred eu. Dar nu inseamna ca nu vor urma altele