| Danielvl96 a întrebat:

Putin ajutor va rog!

O sa incerc sa fiu cat mai scurt : Mi-am găsit o fata de un an, ne iubim mult. mai ales ea ( sunt totul pentru ea, ma pune pe primul loc, se gândește mai mult la mine decât la ea si e fericita doar daca imi e mie bine si ma vede fericit)

Ideea e ca... datoria trecutul ei nu pot trece peste si nu ma pot vedea cu ea in viitor. Începând de mica a avut probleme in familie, 13-14 ani. Părinții sunt divorțaț. A trecut prin multe si tocmai atunci cand cineva trebuia sa fie lângă ea, nu a fost. Si au fost persoanele acelea care au profitat de ea. Începându-și viața sexuală la 14 ani. Acum are 18 si datorită trecutului care l a avut s-a maturizat complet si i as da mai mult de 22 de ani. Stie ce vrea, a învață din greșeli si regreta însă viața e făcută intr-un fel si e conștienta ca nu mai poată sa faca nimic, a trecut peste.

Problema este ca eu sunt măcinat de trecutul ei si nu pot trece peste, sa stiu ca au fost 3 persoane înainte mea care s au bucurat de ea, nu e vorba ca mi as fi dorit o fata virgina. E vorba ca atunci nu s-a respectat si ca persoanele acelea au profitat de ea. Știți cum este pe moment, femeia încearcă, ii place tot ce tine de aventura si materie de sex ( oral etc... )

Cum as putea sa stiu ca viitoarea mea soție, a avut 3 barbati înaintea mea si tot ce face cu mine a făcut cu ei? Practic ii vad in ei in timp ce o facem. Ce exemplu as putea sa le dau copiilor mei cand stiu ca mama lor a văzut pentru prima data penisul la vârsta de 14 ani?

ps; am avut relatii care aveam fete cu un număr mult mai mare in spate, însă se respectau si nu se lăsau jucate in picioare. La 14 ani, ce ai putea sa faci? E f sensibilă si o doare asta de cate ori deschis subiectul. Dar ma macină si ma bântuie trecutul ei cand stiu ca atunci cand o face cu mine. ii vad pe alții ( si tocmai de asta stiu ca ei ii plăcea)

14 răspunsuri:
| Wildie a răspuns:

Dispari din viata ei ca aparent faci parte tot din cei care nu o respecta.

| Danielvl96 explică (pentru Wildie):

Corect, simt ca nu o respect. Nu as putea sa o respect si sa fiu mândru de ce am, cand stiu ca a ținut in mana penisul la 14 ani si mai știu eu unde. Mândria mea unde e?

| RAY a răspuns:

Pai si tu ai fost virgin pana la ea?

| Danielvl96 explică (pentru RAY):

Citește cu atenție. Am zis la ps: ca am avut si alte relatii, am 20 ani. Nu este prima femeie din viața mea.

| RAY a răspuns (pentru Danielvl96):

Atunci care e faza si tu ai facut sex cu multe, asa ca lasa ipocrizia asta masculina, gandeste rational si ce daca a avut si tu ai avut, uras misogismul asta prost gen ea e curva dar tu sfant, traim in secolul 21 numai ganditi asa si porci aia care au profitat de ea ce erau? tot porci masculini erau

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, tu traiesti cu capul in traista, daca te macina orgoliul ca tu nu ai fost primul barbat din viata ei si nu poti concepe ce a facut ea in trecut, d eparca ti-ar fi datoare cu viata de dinainte de a te cunoaste.
Trezeste-te la realitate omule, ca nu mai traim acum 200 de ani!
Fii realist si daca o iubesti cu adevarat, o accepti asa cum este si gata, de nu, da-i liber sa plece in lume, pentru ca tu nu ai nici un drept s ao judeci sau sa o pedepsesti pentru ce a facut inainte sa te cunoasca pe tine!
Scoate-ti ochelarii de cal, daca nu stii s aapreciezi ce ia la usa.
Nici macar biblia nu-ti permite sa judeci pe cineva dupa ce a facut in trecut, citeste povestea Mariei Magdalena si vei intelege ca NU ai nici un drept sa-i judeci cuiva trecutul, mai ales ca tie NU ti-a gresit cu nimic.
Fii corect cu fata asta si redai liberatea daca nu o iubesti si nu o respecti, pentru ca nu-i normal sa pedepsesti si sa judeci pe cineva care nu ti-a gresit tie cu nimic!

| Danielvl96 explică (pentru Violleta2022):

Nu e vorba ca nu am fost primul, dupa cum am spus. am mai avut relatii. Ideea e ca a început de foarte mica toate chestiile astea si nu pot sa accept ca face cu mine, a făcut si alții. Unde e mândria mea? Cand stiu ca Femeia de lângă mine a ținut penisul in mana la 14 ani? Sa nu mai spun pe unde il bagă.

| Danielvl96 explică (pentru Violleta2022):

Si adevărat ce spui, nu neg. Si ea imi spune ca nu poate sa mai faca nimic, de 3x am vrut sa ne despărțim si ne am împăcat datorită faptului ca nu ma lasa sa o fac. Imi spune mereu, cu ce ți am greșit eu tie de imi faci asta, de ce ma pedepsești asa? Ca nu ti am făcut nimic rau...

| Kathrinex a răspuns:

Asta este o chestie mai așa...
Îmi place că la început ai spus părțile bune. De la un timp, și mie îmi e frică de faptul că un băiat m-ar vrea doar pentru sex. Fata a învățat. Nu-ți imagina că o să te compare în momentul acela cu altul. Fă-o pe ea să vadă diferența. Cât despre copii... Nu o să le spui niciodată asta. Nici un părinte matur nu discută numărul de persoane care au fost înainte cu unul dintre părinți cu (,) copii lor. O iubești? Da! Dacă n-ai fost primul, fii ultimul! Fata a fost sinceră, ți-a spus, și probabil aștepta să o înțelegi. Cum ar fi fost să afli mai târziu?

| Evelina2000 a răspuns:

Când iubești o persoană, o accepți, cu tot cu trecut. Dar tu nu o respecți, ar trebui să dispari din viața ei

| Danielvl96 explică (pentru Evelina2000):

Sincer... nu simt ca o respect pentru ca nu am motive întrucât sa pot face asta. Adică doar faptul ca ma iubește si tine mai mult la mine decât la ea, ar trebui sa impună respect din partea mea? Ce înseamnă respectul in cazul asta?

| Danielvl96 explică (pentru Evelina2000):

Nu o jignesc, ii vreau doar binele si niciodata nu I am greșit cu ceva doar singurul fapt cu chestia asta, ca am vrut sa ne despărțim pentru ca nu puteam sa trec peste...

| Evelina2000 a răspuns (pentru Danielvl96):

Ea te respecta, iubindu-te Dar tu? Ce faci? Nu ar trebui să îi oferi și tu respectul tau? Nu gândești bine.Ar trebui sa îi înțelegi trecutul, și pe ea. Și tu ai făcut greșeli în viața, și ea nu te judecă, te accepta și te iubește, mai mult ca pe ea însuși. Nu multa lume e in stare de asta în ziua de azi... Ești norocos că o ai, dar nu realizezi. Poate o să îți dai seama mai târziu de asta

| Danielvl96 explică (pentru Evelina2000):

Corect, asa e. Dar asta ma oprește sa fiu fericit, e ca o bariera ce nu ma poate face sa fiu bine!