| Animsai a întrebat:

Relatia dintre fata cuminte si baiatul vagabont,( in cazul meu s-a dovedit a fi imposibila, caci o fata cuminte, si frumoasa nu se poate ridica la statutul sau de baiat vagabont, el nu ma va astepta, iar eu nu voi fi pregatita curand, nu isi pierde timpul cu fetele cuminti, ca sa nu,, scada" in fata prietenilor sai, asa ca isi pierde timpul cu c_rve.) Ce parere ai despre relatia dintre fata cuminte si baiatul vagabont? Cum poate rezista?

11 răspunsuri:
| swagMeOutBitch a răspuns:

RezistA...daca tu esti dispusa sa faci multe compromisuri pentru el, iar el pentru tine nimic.Dar cu ce este el mai important, mai frumos si mai special decat un baiat cuminte, la locul lui si care stie cum sa iti vorbeasca si sa se comporte cu tine? relatia o sa existe daca te iubeste, poti vedea si tu singura daca te iubeste sau nu

| andreea4ever a răspuns:

Exista! Dar cu greutate! Daca o iubeste, totul este posibil. Asa a fost si in cazul meu, ba chiar s-a mai cumintit :d

| Oana92 a răspuns:

Nu poate, ori baiatul devine cuminte(aproape imposibil) ori fata devine curva...

| M25M a răspuns:

Nu cred ca exista fata cuminte si baiatul vagabont astea sunt etichete, masti pentru public, pentru a te etala si a impresiona pe altii. O relatie bazata pe dragoste functioneaza daca exista sentimente indiferent de statul social indiferent de provenienta.

| Keith a răspuns:

Depinde de fata. Daca accepta compromisuri poate trai cu un vagabond dar daca fata vrea pe cineva mai bun care sa o respecte sau macar daca o inseala sa faca in asa fel incat sa nu afle iubita nu poate trai cu un vagabond.Aici e alegerea fetei nu a baiatului, daca accepta sau nu situatia.

Răspuns utilizator avertizat
| Nelamuritul a răspuns:

Rezista in cazuri rare, numa daca baiatul o iubeste, dar de cele mai multe ori esueaza.Naspa nu?

| adrianamara a răspuns:

Daca el prefera rebuturi in loc de o fata serioasa si cumine nu cred ca mai sunt multe de spus...

| Miki280 a răspuns:

Rezista doar daca baiatul o iubeste cu adevarat pe fata cuminte si o apreciaza. Daca se lasa influentat de amici si dragostea dintre cei doi lipseste nu o sa rezista, anturajul schimba multe, mai ales latura persoanala, persoana in sine.

| Aaanoniiiima a răspuns:

Am avut si eu un asfel de iubit "vagabond", de curand chiar. Finalul nu a fost tocmai unul "fericit". Treaba e ca ma facuse sa il iubesc orbeste, eram in stare sa fac absolut Orice pentru el, chiar daca ma deranja ceva nu ii spuneam in fata (asa cum fac de obicei, sunt o persoana foarte orgolioasa si nu imi place sa isi bata cineva joc de mine), dar pur si simplu ma lasam calcata in picioarestraight face de el, facea ce voia din mine. eram marioneta lui (ma durea foarte tare pentru ca eu vedeam ca nu ii pasa. plangeam mai mereu din cauza asta si ma intrebam de ce stau si suport sa fiu ca o jucarie in fata lui sad ) dar dupa aproape 2 luni mi-am dat si seama ca nu mai are nici un rost pentru ca era convins ca il iubeam enorm (si nu gresea deloc) si eram bataia lui de joc si m-am hotarat sa pun punct, chiar daca pe mine m-a durut mai mult decat pe el, asta e. ..nu "dramatizez" acum, au fost si clipe frumoase, dar putine. Deci, sa trec la intrebarea tabig grin o relatie cu un baiat "vagabond" e greu de "intretinut" pentru ca fata trebuie sa ii "inghita" toate prostiile laughing (nu e obligata, logic) asta vorbind de "doamna si vagabondul" sa zic asalaughing poate fata reuseste sa ajunga la "inima" lui, ca pana la urma orice om are sentimente, dar trebuie sa aiba rabdare si sa fie puternica (eu nu am rezistat.)

| mkmk a răspuns:

In spatele unui vagabont se afla mereu un suflet bun doar trebuie descoperit.
In al 2 rand plus cu minus se atrag;)
http://www.youtube.com/watch?v=iiXz6FkJb9c