| Andreutza96 a întrebat:

Revin cu aceeasi intrebare...chiar am nevoie de niste pareri ale unor oameni care nu ma cunosc, care or sa`mi zica parerea lor sincera

Ce interes avea sa minta? Chiar in halu` asta straight face

Situatia e cam asa...am fost cu un baiat totul era bine si frumos ne intelegeam perfect :X s`a ajuns pana la juraminte (nu ca as crede in ele) si chiar mi-a propus sa ne mutam impreuna (am 19 ani nu va lasati inselati de cifra de la username`ul meu:p) si vorbea foarte serios...acordu parintilor lui il avea si vroia sa vina sa vorbeasca cu ai mei.

Nu mi-a propus acest lucru ca sa ma convinga ca tine la mine ca sa o fac cu el...acest lucru deja se intamplase >:".

Cu toate ca mi-a jurat ca ma iubeste si mi-a propus sa ma mut l el ne-am despartit.Motivul:fosta lui prietena e obsedata se el se duce cu masa la poarta la el ca sa se impace cu ea ii face scandaluri etc.

Parintii lui sunt plecati in afara si prin faptul ca alea se duc la el la poarta si ii fac tot circu ala crede ca ii dezamageste pe ai lui

Si e dispus sa faca orice ca sa nu`i dezamageasca chiar sa renunte si la fata "pe care o iubeste".

Ce nu inteleg eu...

1Care este motivu pentru care mi-a propus ce mi-a propus daca renunta asa usor la mine? a fost sincer sau s`a jucat?
Totusi daca a fost vorba de o joaca. s`a jucat cu niste cuvinte prea maristraight face

2Cum poate sa stea cu aia cand sustine ca ma iubeste pe mine?

Deci... ce parere aveti?

Nu va cer sa`mi spuneti exact ce e in capul lui.ca asta doar el stie si eu de la el nu aflu prea curand (ma evita).
A fost plecat la ai lui 3 saptamani. s`a intors nu m`a cautat (asta e a 2 zi de cand e in tara)sta pe mess nu intra sa vorbeasca cu mine at wits' end
Ce sa fac? simt ca innebunesc.nu mai pot m`am saturat, eu stau ca proasta si ma gandesc ce a fost in capu lui si pe el il doare`n...

4 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Sincer imi pare rau, dar raul e deja facut.
Poate ca tine la tine, poate ca te iubeste si poate planurile pe care le-ati facut nu le-a spus doar asa, poate isi dorea...Nu pot sa-mi explic ce si cum... Dar el deja a facut o alegere, fa si tu o alegere spre binele tau, incearca sa uiti, chiar daca e greu.
Si chiar daca, s-ar intoarce la tine, o sa stai mereu ca pe ace, ca poate iar o sa creada ca-si dezamageste parintii si o sa renunte la tine.Mai bine revino-ti tu, esti foarte tanara si vei gasi baiatul potrivit tie.
N-a fost el pentru tine.
Bafta!

| Lora a răspuns:

Da-i un telefon sau intreaba-l pe mess daca poate vorbi cu tine si cere-i explicatii pentru ca ai tot dreptul sa le afli si nu te mai framanta de una singura ca te distrugi si nu-i bine.Bafta multa!

| monique a răspuns:

Pai vorbeste cu ai lui, afla de la ei ce-i cu el. Doar asa poti sa stii ce sa faci mai departe.

Răspuns utilizator avertizat