| anonim113 a întrebat:

Revin cu intrebarea mea.Am 14 ani si nu am intretinut relatii sexuale, dar am inceput sa ma masturbez.Acum 2 luni pielea care era lipita de capul penisului s-a rupt treptat de tot si capul penisului a ramas liber(cam dureros), dar pielita alba din spatele capului penisului nu s-a rupt. Vreau sa stiu daca e normal ce mi s-a intamplat, cum as putea sa scap de pielita alba si daca pot asta si daca e bine sa continui masturbatul.

P. S:Vreau raspunsuri serioase si cat mai repede posibil.
Dau Fundita

Răspuns Câştigător
| adrian_3467 a răspuns:

Este perfect normal ce ti s-a intamplat si nu ma intervenii cu taiat sau prostii ce auzi...organismul tau isi face treaba cum trebuie nu te agita totul este ok. Poti sa continui sa iti satisfaci placerile si lasa foarfeca deoparte happy. Nu se mai rupe nimic de acum inainte fie ca faci sex sau nu asa ramane. Acu ai grija pe la cine parchezi micutul ca asta va fi problema ta de acum inainte...sunt destule boli care nu-ti doresti nici sa le vezi efectele apoi sa le ai tu happy. Enjoy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

D. p. d. v. religios, masturbarea este un pacat. Fiziologic este ok sa te masturbezi, intre anumite limite. Pielea de pe capul penian se rasfrange peste el in timpul actului sexual, sau in cazul tau cand ti-o freci. Este mai bine ca, atunci cand ti-e in pantaloni, pielita sa acopere capul, care este sensibil si te jeneaza usor la mers, etc.
Orice faci, nu-L uita pe Dumnezeu, nu-L indeparta din viata ta.
Domnul fie cu tine.

| TeoPT a răspuns:

E cat se poate de normal. Anormal era daca nu ramanea capul penisului liber, atunci aveai fimoza.

Si chestia aia din spatele capului penisului se numeste preput sau popular "ata". aia acolo trebuie sa ramana.Se poate rupe prin masturbare sau prin sex, sau niciodata. Depinde cat de rezistenta e.

Ma rog, important e ca nu e nimic in neregula cu tine.

| Lora a răspuns:

E normal, de acea pielitza din cate stiu eu poti sa scapi doar daca o tai dar nu e nevoie nu te deranjeaza cu nimic, cat despre masturbare cred ca absolut toti barbatii din lume o fac

| softdeluxe a răspuns:

Nu il asculta pe Ourano.Nu stiu ce pusti am vazut ca a taiat'o cu foarfeca.Este la locul ei, las'o acolo.

| Andrei20 a răspuns:

Da, e normal. Masturbeaza-te!