| Mihaelaa98 a întrebat:

Revin din nou cu intrebare, sunt extrem de disperata ..stiu ca nu ar trebui si ca ok, mai pot gasi baietii dar e primul si nu vreau sa l pierd. dupa ce l am inselat si au urmat multe discutii ne am impacat ..prietenii lui nu sunt de acord cu mine, nu ma mai suporta dupa faza cu inselatul si am impresia ca ei il coordoneaza pe el, m-am rugat de el sa ma ierte si am impresia ca a facut o din mila ..cred.Inainte sa ne impacam am plans o gramada in fata lui, i am spus ca sa ma lase acolo sa plang si am dat sa fug, m-a prins m-a luat in brate si mi-a spus ca nu se desparte de mine, totul a fost bine, s-a comportat ca inainte, ma alinta, ma pupa, dar se vede ca inca sufera grav, a fost bine, a doua zi, am mers la el acasa, totul perfect, in afara de niste glume proaste legate de faza cu inselatul. Azi. a fost groaznic. crede ca am intretinut relatii sexuale cu baiatul ala ( ceea ce chiar nu s-a intamplat ) mi-a pus ca ii pare rau ca n am ramas insarcinata, i am spus ca oricat m ar jigni eu tot o sa fac tot posibilul sa raman langa el si sa i arat ca pe viitor nu se va mai intampla asta si ca il voi iubi si aprecia cum merita. a fost rau, eu plangeam la telefon si facea misto. si mi zicea sa nu mai joc teatru. Va rog, stiu ca e putin un an, dar a fost un an de relatie cum ar fi trebuit sa fie. Ce sa fac ca sa mi repar greseala si sa fie totul ca inainte, ce sa fac sa prinda incredere in mine, sa se comporte la fel cum a fost?

Răspuns Câştigător
| Mussette a răspuns:

Nu te voi intreba de ce ai alergat la altul, fiindca nu asta e curiozitatea mea. E clar ca dupa ce te-a tinut altul in brate, ai vazut ca ai tu acasa e mult mai bun si merita sa nu continui inselatul. Faptul ca te jigneste si se poarta asa e din cauza ca i-ai tradat increderea, asa isi elimina suferinta, astfel rabufneste. Va mai dura o perioada in care sa fie rece, dar daca te iubeste, ii va trece. Cu prietenii vei avea de furca, fiindca ei mai mereu impuie capul cu prostii, vazute din prisma lor. Trebuie sa-l faci sa aiba incredere, sa oferi acum iubire, fara asteptari ca inainte, fiindca va dura pana ii va trec.e

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Niciodata lucrurile nu vor mai fi la fel cum au mai fost. Poti indura si incet incet (in 5--10 ani, nu peste noapte) sa lipiti relatia. dar nu va mai fi la fel (e ca o farfurie, pe care o spargi si apoi o lipesti, se poate folosi, dar nu mai poti pretinde ca e ca noua)

| Mihaelaa98 explică:

Stiu ca probabil o sa ma intrebati de ce l am inselat. am fot plecata cateva saptaani, el era sec, probabil disperat ca nu ma poate vedea, eu eram la fel. ne am certat, am plans. tipul mi-a oferit afectiune, si ne am sarutat. nu e ca si cum o sa l mai vad vreodata stiu asta, locuieste in Turcia iar dupa ce am refuzat sa ma *** cu el nu a mai vb cu mine

| RAY a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Cand iubesti cu adevarat pe cineva nu te saruti cu cineva, totul e un capriciu feminim nu e iubire, femeile nu iubesc cu adevarat nici tu

| Mihaelaa98 explică (pentru RAY):

Dar nu vreau sa fiu asa. vreau sa l iubesc.

| RAY a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Nu vrei sa fi dar esti miha

| Mihaelaa98 explică (pentru RAY):

Dar oamenii se pot schimba

| RAY a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Nu,omul nu se schimba el doar are falsa impresie dar personalitatea nu se schimba niciodata, o data ce l-ai inselat il vei mai insela

| Mussette a răspuns (pentru Mihaelaa98):

Nu te voi intreba de ce ai alergat la altul, fiindca nu asta e curiozitatea mea. E clar ca dupa ce te-a tinut altul in brate, ai vazut ca ai tu acasa e mult mai bun si merita sa nu continui inselatul. Faptul ca te jigneste si se poarta asa e din cauza ca i-ai tradat increderea, asa isi elimina suferinta, astfel rabufneste. Va mai dura o perioada in care sa fie rece, dar daca te iubeste, ii va trece. Cu prietenii vei avea de furca, fiindca ei mai mereu impuie capul cu prostii, vazute din prisma lor. Trebuie sa-l faci sa aiba incredere, sa oferi acum iubire, fara asteptari ca inainte, fiindca va dura pana ii va trec.e

| SerbanSnake a răspuns:

Infidelitatea este o etapa care de obicei se depaseste greu, sau chiar deloc in unele cazuri, iar tu trebuie sa intelegi asta. Tot ce poti sa faci e sa iti asumi responsabilitatea pentru tot ceea ce s-a intamplat, poate o discutie foarte calma si deschisa cu el pe tema asta ar ajuta, deoarece increderea trebuie reconstruita de la zero, in cazul in care decide sa te ierte si sa treaca peste asta complet. O discutie serioasa intre voi doi in care sa afli daca poate sa te ierte complet si sa treaca 100% peste, daca nu, trebuie sa ii respecti decizia oricare ar fi, altfel te vei gasi intr-o relatie in care cealalta persoana poate sa nu mai aiba incredere in tine deloc, iar de aici pot deriva multe lucruri, precum: luat la misto, razbunare, pana la infidelitate din partea lui. Deci in concluzie, incearca sa porti o discutie cat mai serioasa si deschisa cu el pe tema asta si afla daca mai este cazul sau nu sa continuati. Mult succes!

| Oana92 a răspuns:

Incredere nu va mai avea, probabil, niciodata... Si daca il iubesti asa tare si nu mai poti fara el, de ce l-ai inselat?
Iar daca el nu poate trece peste, de ce insisti sa te rogi de el? E normal sa fie ranit, nu-i poti cere sa te ierte imediat. Asuma-ti greseala si lasa-i timp sa te ierte sau sa mearga mai departe. Si pune-ti si tu ordine in ganduri. E greu de crezut ca tu ai inselat in conditiile in care relatia era perfecta... ceva a lipsit. Gaseste ce, incearca sa rezolvai situatia in cazul in care prietenul tau e dispus sa te ierte si adevarat sau treci mai departe si invata ceva din asta.

| funnnyman32 a răspuns:

Buna!
Poti sa iti ceri tu toate scuzele din lume, el niciodata nu va mai fi ca la inceput dupa faza aia. Tu ca fata nu vad rostul in a te ruga atata de un baiat chiar daca e iubitul tau. Nu trebuie sa te injosesti in asa hal, ziceai ca te ia si la misto ca joci teatru etc. Demonstreaza-i in fata cand va intalniti ca nu joci teatru si lasa plansetele, ca singura suferi. Nu stiu daca va mai avea incredere in tine ca inainte dar orisicum. E si normal sa creada tot felul de lucruri atata timp cat tu pe el l-ai mintit. nu crezi? isi face si el filme in cap, daca nu esti langa el. De ce sa plangi mai fato? Stai linistita si nu te mai consuma atat. Lasa-l pe el sa vina la tine daca tu ti-ai cerut scuze si ai mai remediat situatia nu o tine incontinuu asa sa plangi sa te vada mereu asa, nu cred ca ii place lui sa te vada asa. Daca face misto de tine insemna ca nu prea te mai iubeste el asa sau are o oarecare banuiala.
Daca el se ia dupa prietenii lui, pai cu ei sa ramana Miha, dupa lume si prieteni sa nu te iei niciodata ca lumea nu vrea sa te vada fericit iar prietenii invidiosi, gelosi si tot la fel provoaca multe certuri prietenii de aia e bine sa nu-i ai cand ai relatie ceva decat daca sunt foarte buni si apropiati de familie.
Din ce ai spus nu cred ca mai ai ce sa faci din ce nu ai facut, ca sa fie la fel el. Increderea se dovedeste prin fapte prin vorbe mai greu. Numai fi asa de slaba ca vei fi mereu la mana lui ce relatie e asta"? sa=-ti bati joc de partenerul de langa tine. tu ti-ai batut joc intr-un fel, iar el pe alta parte facea misto de tine e aiurea.
Imi pare rau si stiu bine prin ce treci, nu esti singura care i se intampla asta. Ciau si ai grija de tine, cu drag happy

| valeriu1900 a răspuns:

Arata-i veverita goala si e al tau pe vecie.