| anonim_4396 a întrebat:

Rog seriozitate, am întreținut relații sexuale cu un barbat care are soție.Eu am 15 ani si el are 27.Eu stiam ca are soție dar mi-a promis ca o lasa pentru mine si sunt foarte îndrăgostită de el si il iubesc.Astazi am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv dar nu vreau sa ii spun inca pentru ca nu vreau sa ma puna sa fac avort.Ce ar trebui sa fac? El are 2 copii deja, 2 fetițe si imi tot spunea ca ar vrea un băiețel si eu cred ca asta e semn de la Dumnezeu.

16 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, e un semn de la Dumnezeu ca esti proasta, nu trebuia sa te incurci cu el si trebuie sa iei URGENT masuri.
Pune-te putin in situatia lui: cu nevasta si doi copii acasa, crezi ca pleaca cu prima copila pe care a păcălit-o?!?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru regis):

Asta ne pune inteligenta la incercare!
citeste intrebarea ei anterioara.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte serios iti spun ca tocmai l-ai facut cu dosar penal si posibila condamnare pentru infractiunea de act sexual cu un minor, citez:
"ART. 220.Actul sexual cu un minor
(1)Raportul sexual, actul sexual oral sau anal, precum şi orice alte acte de penetrare vaginală sau anală comise cu un minor cu vârsta între 14 şi 16 ani se pedepsesc cu închisoarea de la unu la 5 ani."
O sa fii alta minora care va trebui sa-si creasca propriul copil.
Si nu-ti spun de avort, nu sunt de acord cu avortul, cu exceptia unor cazuri speciale, cum sunt ca a fost un viol, sarcina si nasterea ar cauza urmari grave pentru mama sau fat, etc.
Chiar esti sigura ca isi va lasa nevasta si 2 copii pentru tine?
Tare mi-e ca te inseli grav, au patit-o destule inaintea ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Minti de îngheața apele pana la urma ce varsta ai ca spui in alta postare ca ai un copil de 4 ani deci care e adevarul? Ai 15 ani sau mai mult?

| Drimmero a răspuns:

Nu mai puneti botul la trolling-ul low cost, a pus o alta intrebare in care are cu totul alt scenariu, se pleaca prea repede pe dribling pe site-ul asta...
https://www.tpu.ro/......a-e-la-el/

| Fatamuntilor a răspuns:

Draga,hotaraste-te!
ori esti femeia care si-a inselat sotul (a facut un copil cu un alt barbat) sau copila de 15 care a facut sex cu un barbat insurat!
Doar asa vei primi un raspuns care sa te ajute!
https://www.tpu.ro/......a-e-la-el/

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Semn de la Dumnezeu? Asta a fost preacurvie, un păcat foarte grav. În locul tău mi as cere iertare pentru ce am făcut

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Nu știu câtă minte trebuie sa ai ca să cazi în plasa.
Nu ești singura pe care o aburește, se da la copile de 15 ani, sa la fraiereasca și sa își atingă scopul.
Chiar crezi ca o sa își lase nevasta și copii, pentru tine?
Ai fost o aventura și o nimic toată.
Acum ai rămas cu burta la gura și nu știu ce sprijin o sa primești.
De la el?
Nu o să îl recunoască, simplu.
Nu ești nici prima și nici ultima în situația asta, nici corpul suficient dezvoltat nu îl ai, habar nu am ce a fost în capul tău, imediat îl denunți la politie, este un nemernic și atat, un pedofil!
Sper să se termine cazurile cu minore gravide, nu ma încântă deloc sa vad cazuri atât de triste, pe vremea lu bunica poate era normal sa ai copii de la 15, în ziua de azi, norocoasele care se descura( au sprijinul familiei), restul?, ajung cu copilul în brate, sa se descurce, școală/ studii: pa pa, ajung sa muncească cele mai grele munci, doar pentru un viitor bun.
Un copil este o responsabilitate mare, nu o jucărie și o să fie foarte greu fiind minora, neavând casa ta, loc de munca și toate astea pentru ce? Un terminat

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

+ Nu da vina pe Dumnezeu cu " asta este un semn de la Dumnezeu" pentru propriile greșeli, da, un copil nu este o greșeală, dar situația în prezent este oribila.

| AmandinaDragan a răspuns:

Esti minora. Reclama-l la politie. A intretinut relatii se xuale cu o minora. 6 ani de puscarie.

| AmandinaDragan a răspuns:

Esti minora. Reclama-l la politie. A intretinut relatii se xuale cu o minora. 6 ani de puscarie. Poate te ia de nevasta.

| GeorgeCazan a răspuns:

Troll nesimțit. În altă postare ești căsătorită și ai un copil in afara căsătoriei.

| RIGeorge a răspuns:

E semn la ce prostie ai putut sa faci si sa crezi toate tampeniile spuse de el, tu chiar crezi ca el si-ar parasii sotia cu copii pentru o pustoaica? fetita de 15 ani? Revino cu picioarele pe pamanat, cum ai putut sa faci asa ceva si mai ales cu unul de 27 ani la varsta asta.
Vorbeste cu parintii tai ai cea mai mare nevoie de ei in momentul asta apoi mergi la un control psihologic, nu esti intreaga la cap.

| Ella203 a răspuns:

Buna! Nu vreau sa te judec, ci sa te ajut. In primul rand esti foarte tanara si nu prea e bine pentru corpul tau sa faci ceea ce ai facut, dar presupun ca vrei o solutie in situatia asta ai doua variante il avortezi (ceea ce daca esti Ortodoxa sa stii ca e un pacat) sau sa il pastrezi.
Tin sa mentionez ca un barbat insurat si cu doi copii nu si-ar lasa nicio data familia pentru un copil de 15 ani, dar hai sa zicem ca prin absurd si-ar lasa familia si ar fi cu tine, tu si copilul tau veti fii super dar cei doi copii ai lui cum crezi ca s-ar simtii? Tu cum te-ai simtii daca tatal tau v-ar lasa pentru o fata de aceeasi varsta ca tine sau sa faca ceea ce a facut acest pedofil cu tine. Imi pare rau sa o spun dar te-a pacalit. Situatia e una grava si complicata. Consider ca ar trebui sa vb mai intai cu parintii tai. Ei vor stii cel mai bine ce sa faci. Si in legatura cu el e posibil ca nici macar sa nu il intereze de ceea ce simti tu. Din pacate noi nu putem sa iti oferim prea multe sfaturi aici de aceea trebuie sa vb cu parintii tai. Eventual mai fa un test de sarcina sau du te la ginecolog categoric ar trebui sa faci asta.
Am si eu cateva intrebari... din curiozitate. Cum l-ai cunoscut?
CUM S-A TERMINAT TOTUL, CE AU SPUS PARINTII TAI?

| Xoxocbx a răspuns:

Îmi pare rău să îți spun asta dar ai căzut în plasa. Spune neapărat părinților tai și vor contacta politia. Nu e normal ca un bărbat însurat și are copii sa îți facă asta. Tu nu ai nicio vina. O sa îți dai seama când vei fii matură.