| DianaPopa15 a întrebat:

Sa-i scriu ce simt sau sa ma indepartez?

Buna, povestea mea a început acum 4 luni cand m-am mutat la un apartament nou am început sa ma văd cu vecinul meu de vizavi, îmi părea un tip interesant și ne vedeam zilnic aproape in sensul ca aveam aceleași orarii când mergeam la lucru deci fie ca ne întâlneam sau nu in doi tot ne vedeam ..acum 3 sapt însă s-a mutat din zona și mi-a spus ca putem rămâne in contact oricum, ideea e ca mi-am dat seama ca tipul nu ar vrea mai mult de la mine decât o aventura și la început nu am fost deranjata de asta nu căutam nici eu nici el o relație. Acum o sapt mi-a scris ca ar vrea sa ne mai revedem și i-am spus ca voi fi plecată in concediu dar când ma întorc rămâne sa ne scriem. I-am trimis o poza din vacanța mi-a răspuns apoi a șters toate conversațiile. Are pe cineva posibil așa cred dar eu as vrea sa nu mai sufăr sa nu ma mai gândesc la el, i-as spune sa ne mai întâlnim pentru ultima oară și sa vorbim face to face sau e mai bine pur si simplu sa dispar? Un sfat va rog

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, ca nu-i interesat de tine!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intalneste-te si vorbeste.
Sau dispari.
Vezi cum ti-e mai usor.
Probabil, daca il atrageai mai mult decat pentru sex, ar fi mers in directia aia.

| Goete a răspuns:

"Sa-i scriu ce simt sau sa ma indepartez?"

Sincer, n-am citit mai mult dar pe "Nu" il ai deja.
Daca ii scrii - sau ii spui - poti avea un "Da"

Tu decizi daca iti oferi sau nu o sansa. "Nu" o ai. Daca ii scrii o poti avea

| anonimuIl a răspuns:

4 luni tu ai umblat după niște vise? Alta rupea patul cu ăla și după ce se muta el ea îl UITA și gata.

| anonimuIl a răspuns:

Data viitoare să ai fustă scurtă și sigur o să te observe imediat un vecin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate a făcut puțină "curățenie" în lista de conversații, nu înseamnă neapărat că are pe cineva.

| Miruna333 a răspuns:

Intalneste-te cu el si vorbiti ca doi oameni maturi. Nu dispari din viata cuiva fara vreo explicatie ca nu mai suntem in generala. Ne asumam, gresim, traim, ranim, mergem mai departe. Discutati totul deschis si te vei simti mai bine. Ai nevoie si de versiunea lui in toata aceasta situatie.

| DianaPopa15 explică (pentru Miruna333):

Ai dreptate. cu siguranța eu una așa as face, problema e la el dacă mai vrea sa ne vedem sau o sa dispară el fără explicații ca așa fac bărbații

| Together a răspuns:

Cum a facut sa ajungeti la o aventura de la vecini care se intalnesc in lift? Te-a invitat la el? Sau ti-a luat id-ul de Facebook si ati vorbit asa?

Daca vrei sa treci mai departe cel mai bine e sa tai contactul si sa gasesti pe altcineva.

Daca te vezi cu el, chiar si pentru o singura data, doar iti prelungesti suferinta. Te mai bucuri de el o data, dar dupa aia o sa fii in aceeasi situatie si o sa ai de luat aceeasi decizie.