| coco64 a întrebat:

Sa ii dau sau nu ignore?

Am cunoscut un baiat. Pare de treaba. Insa a inceput sa mi declare iubire de la prima intalnire! Nu ma incred in genul asta de baieti. Plus de asta mi s-a parut mitocan, la prima intalnire nu a fost capabil sa plateasca un suc de 3 lei. Nu sunt materialista sau de astea, am bani. Dar tin la cavalerism si bun simt! Adica eu stiu ca atunci cand inviti o fata in oras ii platesti consumatia, ca e invitatie! Am trecut usor peste.Insa,apoi m-a intrebat ce parere am de faptul ca el cu fosta o faceau de 3 ori pe zi. Sa inteleg ca mi-a batut apropouri si vrea doar sa mi-o traga? Mi se pare o discutie ne la locul ei, avand in vedere ca ne-am vazut o singura data!

Azi la ora 3 trebuia sa ma vad cu el.La ora 3 il sun sa vad pe unde este.Pauza,nu raspunde.Si sun si sun pauza! Cand sa ies pe usa imi tr mesaj:"Scuze a intervenit ceva te sun eu". Ajung acasa. El pe mess cu status de busy. Il intreb ce treaba urgenta avea de nu a putut sa ma anunte din timp ca nu vine.Imi zice ca o amica din grup o are pe bunica sa bolnava si trebuie sa mearga cu un prieten la aia la tara. I am zis ca nu il cred.Iar el a zis:"Ok, nu am timp de convingere" dupa care a iesit de pe mess.Genial! 11Voi ce spuneti? Cum ar trebui sa reactionez?

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu vreau sa te indemn la ceva gresit, dar nu mi se pare o relatie prea serioasa sau care o sa duca la ceva. Nu poti iubi pe cineva de la prima intalnire sau din prima zi, in plus chiar nu cred ca trebuia sa iti povesteasca ce a facut cu fosta... Da, pot exista discutii, dar nu de la prima intalnire, si mai ales nu laude de genul asta. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu te mai intalnesti cu el, si sa o lasati balta. Acum, este alegerea ta. Succes! :*

| Yoana a răspuns:

E foarte ciudat baiatu`! Da'i ignore, parerea mea. :-s

| Tmcn a răspuns:

Mitocan mi se pare la faza când ţi-a zis ce făcea cu fosta, trebuia să îi spui clar că nu te interesează, şi era oricum, clar, un apropo.
În legătură cu platirea consumaţiei, mie mi se pare normal ca fiecare să şi-o plateasca pe-a lui, nu să te aştepţi să o plătească el şi dupa să fii dezamăgită. Dacă era el cu ideea să o plătească, era ok, dar nu să te bazezi că ar plăti-o el, eu nu sunt de acord cu chestiile astea.
Din ce ai povestit cu faza de azi, e clar că nu eşti tu punctul de interes al lui, ori eşti de rezervă, ori vrea să ajungeţi unde bătea el apropouri.

| DoarUnCopil a răspuns:

Eu zic doar...wow xD ce chestie ciudata

| MasterSpirit a răspuns:

Frate,nici eu nu suport sa ma streseze cineva, daca i-am zis ca asa e, asa e, nu suport sa imi spuna ca nu ma crede, nu ma crezi...treaba ta, ce sa iti fac acum, sa iti aduc poze,?,,
,

| coco64 explică (pentru MasterSpirit):

E problema ta, aici era alta discutiehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar este mitocan!straight face Trist oh go on
Eu zic sa ii dai permanently offlinebig grin Poate ca te intereseaza cand e pe mess, ce statusuri are, ce avatar are etcbig grin
Nu mi se pare un tip ok. Nici macar consumatia de la intalnire nu a putut sa o plateasca...nici chiar asalaughing Din moment ce te-a invitat, era datoria lui sa plateasca, sa fie cavaler si chestii d'asteabig grin
Parerea mea este sa il ignori pentru un timp sa vezi daca te va cauta.
Fii indiferenta, comporta-te cu el la fel cum te comporti cu un amic.
Sunt sigura ca nu are intentii serioase asa ca nu-i acorda multa atentie. Tipii ca el nu merita atentie din partea fetelor.big grin [fara supararebig grin]

bafta!

| napoleon16 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic! cum crezi tu de cuviinta daca dai daca nu nu. parerea mea este ca daca nu tia platit cosumatia. nu este un gentleman... la prima intalnire trebuie sa plateasca baiatul consumatia... pe urma fata si tot asa. asa ca incearca sa nu il mai bagi inseama daca nu iti raspunde cand vb cu el ii dai ignore sau te der cu anumite chestii. nu cred ca este baiatul potrivit pentru tine. eu asa as face dar cum iti dicteaza inima asa faci!

| GheNsS a răspuns:

Simplu nai nevoie de baieti cu intenti neserioase si nehotarate.Se vede ca nu este patruns de situatie nici un pic...din punctul meu de vedere ca barbat eu mereu am respectat femeia in toate punctele de vedere, nu este deloc galant ce face el cu tine.Adica ce face cu tine bambilici!, gaseste pe cineva echilibrat nu pe unu care direct cu apropouri gen ne sti fosta se ****a bestial de 3 ori faci si tu.Nu te meritawinking, i-ti trebuie pe cineva delicat cu eleganta. Daca ai nevoie de alte sfaturi id: perfect.armand@yahoo.com Mult noroc happy

| coco64 explică (pentru GheNsS):

Mi-ar placea sa vb pe mess.Da mi id tau!

| GheNsS a răspuns (pentru coco64):

Acesta este perfect.armand

| coco64 explică (pentru GheNsS):

Nu merge! Sigur asta e id?