| coco64 a întrebat:

Sa ii dau sau nu ignore?
Am cunoscut un baiat. Pare de treaba. Insa a inceput sa mi declare iubire de la prima intalnire! Nu ma incred in genul asta de baieti. Plus de asta mi s-a parut mitocan, la prima intalnire nu a fost capabil sa plateasca un suc de 3 lei. Nu sunt materialista sau de astea, am bani. Dar tin la cavalerism si bun simt! Adica eu stiu ca atunci cand inviti o fata in oras ii platesti consumatia, ca e invitatie! Am trecut usor peste.Insa,apoi m-a intrebat ce parere am de faptul ca el cu fosta o faceau de 3 ori pe zi. Sa inteleg ca mi-a batut apropouri si vrea doar sa mi-o traga? Mi se pare o discutie ne la locul ei, avand in vedere ca ne-am vazut o singura data!
Azi la ora 3 trebuia sa ma vad cu el.La ora 3 il sun sa vad pe unde este.Pauza,nu raspunde.Si sun si sun pauza! Cand sa ies pe usa imi tr mesaj:"Scuze a intervenit ceva te sun eu". Ajung acasa. El pe mess cu status de busy. Il intreb ce treaba urgenta avea de nu a putut sa ma anunte din timp ca nu vine.Imi zice ca o amica din grup o are pe bunica sa bolnava si trebuie sa mearga cu un prieten la aia la tara. I am zis ca nu il cred.Iar el a zis:"Ok, nu am timp de convingere" dupa care a iesit de pe mess.Genial! 11Voi ce spuneti? Cum ar trebui sa reactionez?

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Nu merită. Dă-i ignore liniştită. Nu-i genul de persoană în care poţi avea încredere. În plus, e mitocan şi indiferent faţă de tine. E clar ce doreşte de la tine...
Baftă!

| didi2802 a răspuns:

Ai dreptate, e un mitocan happy. Spuneai ca tii la cavalerism....nu cred ca un astfel de baiat are bun simt nici cat un bob de mazare, daca ar fi avut s-ar fi purtat altfel cu tine si cu siguranta nu ti-ar fi vorbit de cat de des o facea cu fosta lui de la prima intalnire.
Asta-i parerea mea. happy I-as da ignore, nu merita...genul asta numai te face sa suferi si sa te enervezi. phbbbbt

| maryMihaela a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui ceea ce crezi despe el iar daca se comporta indiferent inseamna ca sta cu tine doar pentru sex.Conteaza cum te simti tu langa el... daca nu ia atitudine atunci poate ar trebui sa il parasesti...baieti sunt multi pe aceasta planeta deci nu te limita doar la el! Sper ca am fost de ajutor.Bafta