| Căluț a întrebat:

Am o mare problemă, chiar dacă ea nu pare pentru mine chiar e! Deci, am 17 ani, 1. 92cm, 90kg, am simțul umorului foarte dezvoltat, arăt bine, la față sunt ok. Acum poate vă întrebați unde e problema. Problema este la mine în pantaloni, nu sunt deloc mulțumit cu ce am acolo. Măsoară o lungime de 13cm în erecției și în stare fleașcă e mic. La grosime nu mai zic. nu stiu ce să fac, sincer, când abordez fel și fel de fete îmi vine încap treaba asta și dintr-o data mă simt dezamăgit, sincer, mi-e frică să am și relații, la cr povară am în pantaloni. Țin să precizez că încă sunt virgin. Deci, e ceva de făcut? Sau asta e, Hellp me, pentru mine sincer e foarte frustrant. Mulțumesc frumos!

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Nu exista nicio legatura intre inaltimea si greutatea corpului barbatesc si dimensiunea penisului ca lungime si grosime.
2.) Nu are absolut nicio relevanta sau vreo importanta care este marimea, forma si/sau aspectul penisului aflat in starea sa naturala, normala adica in stare flasca, stare in care poate fi chiar... minuscula
3.) In cazul in care intrarea in pubertate s-a facut la varsta de 10-11 ani, atunci dezvoltarea cresterea si maturizarea completa si deplina a penisului se termina in jurul varstei de 16 ani. Doar daca intrarea in pubertate s-a produs tardiv/cu o intarziere de 2-3 ani, numai in acel caz cresterea penisului poate sa continue si sa se definitiveze in jurul varstei de 18 ani (+/- 1 an)
4.) Probabil ca foarte multi barbati care au penisul de doar 13 cm lungime, de-a lungul timpului, au fost in situatia de a deveni atat soti foarte buni ''la pat cat'' cat si tatici iubitori. big grin
Multa sanatate!

| Mosotti a răspuns:

Si a mea e cam la fel 13-15 maxim in erectie si nu este nici o problema, stai flex. Conteaza calitatea actului, cum te misti, cat de atenti esti, cum o incalzesti inainte ca sa se simta si ea bine. Cunosc si baieti alfa care o au la fel si au la gagici de rup, si aveau in adolescenta.

| Ion2019 a răspuns (pentru Mosotti):

Daca ai 13 15 cm. Cati ani ai de curiozitate? Vreau sa stiu varsta ca sa imi dau seama daca mie imi mai creste. O am de 14 am 18 ani

| SG1995 a răspuns:

Mărimea e perfect normală boss, media națională e între 13 și 16 cm. Eu am tot 13, dacă te întrebi.

| marcelCelAgresiv a răspuns:

Pla tot pla ramane boss