| sergyulyka7 a întrebat:

Sal TPU.Am o mare dilema "a vietii..Imi place foarte mult de o fata, care este oarecum si colega de ceva timp in ultimul timp, si desi incerc sa ma dau pe langa ea.ea ma baga mai putin in seama..nu are iubit.dar oarecum sunt bagat in seama pentru intrebari inutile; si nu inteleg de ce baga mai mult in seama cel mai prost copil din clasa;. problema e ca nu pot sa-mi iau gandul de la ea..stau in casa si o vad in fata mea,. visez cu ochii deschisi la un viitor minunat cu ea..amanoi fiind fericiti...nu stiu ce sa fac;.ea e baptista, iar eu ortodox,.ne intelegem foarte bine.dar nu stiu daca e potrivita o relatie... fecioara(zodie de pamant)+capricorn(zodie de pamant).iar eu nu o simpatizez doar din aspectul fizic.ea are un suflet bun..si ma simt ft bine in prezenta ei.
Imi puteti da un sfat va rog daca merita sa mai incerc sa intru intr-o relatie cu ea? ..Sincer daca as fi cu ea, as proteja-o oricand si as iubi-o toata viata mea...
P.S.Accept si raspunsuri de gen "lasa-te frate."."visezi prea mult.". doresc orice opinie.

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ai putea să mai vorbești cu ea să o faci să se simtă bine și ai putea să o scoți afară apoi să îi propui ce vrei,

| ORDKEO a răspuns:

Pai,nu cred ca ar fi rau sa incerci, adica daca tu te dai pe langa ea sau cum zici tu si ea te baga in seama cat de cat si nu te respinge, e un semn cat de cat ok.incearca,decat sa-ti para rau ca n-ai incercat, mai bine sa-ti para rau ca ai incercat.succes.

| gнσѕт a răspuns:

Ar trebu-i sa o iei incet..adica sa o inviti la un suc, sa faci glume cu ea, sa ii dai atentie..etc si apoi cand si ea a inceput sa te simpatizeze spune-i ce simti happy.

| Petrescu_Andrei_1998 a răspuns:

Cum am mai zis si la altii care au reusit vorbeste foarte muls cu fa-o sa-si dea seama ca o placi fara sa ii spui direct si daca te tine invit-o la un suc.So pe ea! big grin

| lauron a răspuns:

Pai poate nu te baga in seama din cauza ca nu esti genul ei!