| ForeverWarrior a întrebat:

Sall.Daca ar putea sa-mi raspunda fetele:In urma cu un an si ceva mi-a placut o fata de la scoala cu un an mai mica si dupa semne am vazut ca si ea ma place.N-am vorbit niciodata cu ea, de fapt am incercat odata dar fiind timid m-am dus langa ea si m-am uitat pe geam incremenit ca un cretin.In fine.Si ea am vazut ca e o fire mai sensibila, am vazut multe "semne" de la ea ca ma place, dar mi-era frica sa nu ma fac de ras.Acum ea a renuntat sa-mi mai dea "semne", e si lezne de inteles fiindca nu am actionat.Nu stiu ce e cu mine dar si dupa un an si ceva parca o mai plac, cand sunt langa ea e ca si o "magie".Ma simt parca fericit cand sunt in preajma ei.Ce ziceti daca m-ar cunoaste si ar vedea ca am mai scapat de timiditatea asta(asa e pana cunosc o fata dupaceea nu mai sunt timid) mi-ar da o sansa? Oricum trebuie sa incerc desi sanse nu mai prea cred ca am, tot ma "apasa" treaba asta zi de zi dar zi de zi lupt si incerc sa fiu mai increzator.As vrea macar sa-i explic personal tot si si daca m-ar refuza as fi totusi cu sufletul impacat.A si am aproape 18 ani.Multumesc pentru sfaturi si noapte buna!

Răspuns Câştigător
| On3St4r a răspuns:

Dupa ce am vazut intrebarea ta am inceput sa plang, pentru ca ma regasesc.La mine se intampla acum doi ani.Mereu aveam impresia ca ma privea cand treceam pe langa el, uneori chiar ca ma urmareste.Si eu sunt mai timida de fel,credeam ca este in imaginatia mea,nu aveam incredere in mine, poate chiar a fost, niciodata nu am inteles de ce ma privea, ma urmarea dar nu a avut curajul sa vorbeasca cu mine, avand in vedere ca el era printre cei mai populari baieti din liceu.Anul s-a terminat, nu l-am vazut toata vara, am aflat ca s-a mutat in alt oras.Inca ma mai gandesc, si regret ca nu am avut curajul sa vorbesc cu el.Sa revenim la tine:Orice fata (nu tarfa) se ataseaza de baiatul de la care primeste atentie si simte un pic de afectiune.Viata este prea scurta ca sa traiesti in regrete.Azi poti sa ii spui, maine poate nu mai ai posibilitatea.Chiar te rog sa incerci, sunt sigura ca vei reusi. Daca spui ca sunteti la acelasi liceu ai putea sa intri in ea, sa ii trantesti cartile si sa o ajuti si sa iti ceri scuzelaughing, sau sa gasesti un prieten comun, sa ii spuna el ca o placi daca tie iti este greu.Sa ai bafta!:*

7 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Daca nu ii poti spune ceea ce simti fata in fata, spune-i virtual, ca tot se poarta in ziuaa de astazi. E pacat ca nu ii poti spune in fata, pentru ca ea nu poate vedea reactiile tale

| On3St4r a răspuns:

Să ne spui cum a fost!happy

| ForeverWarrior explică (pentru On3St4r):

Ok. sper sa fie bine

| papusica987 a răspuns:

Spuneiiiiiiii odata ca o placi!

| Molecula a răspuns:

Frate, nu ai de ce sa te temi mai ales daca zici ca s-ar. putea sa te placa. Du-te la ea si spune-i ce simti (iti dau un sfat care s-ar putea sa te ajute: spune-i ca o placi in scris, pe mess, sms, e mai usor). Nu conteaza daca pe pierzi cand esti langa ea. Daca ai emotii stai cateva secunde sa iti aduni 2-3 cuvinte sa ii spui, nu conteaza daca nu iti iasa cum iti doreai din cauza emotiilor, conteaza sa o faci pana la urma. Daca o sa te refuze nu e nimic, iti ceri scuze si ii zici sa uite ce ati vorbit si dupa aia onsa iti fie mai usor cu alta ca sti ca ai mai trecut prin asta si stii cum e. Bafta!

| mariass a răspuns:

"Mai bine sa regreti ceva ce ai facut, decat sa regreti ceva ce nu ai incercat!" Asta ar cam fii motto-ul meu si ti-l spun si tie. E pacat sa stai sa te uiti la ea un an si ceva si sa te gandesti ca ai putea sa fi avut o sansa, dar nu ai incercat... Mai bine mai tarziu, decat niciodata! Du-te la ea si incerca sa faci rost de id-ul ei/ numarul ei, poate cu putin noroc aveti vreun prieten comun sau stii pe cineva care ar putea sa te ajute sa vorbesti cu ea. happy Sper sa iasa asa cum vrei tu si sa reusesti sa fiti impreuna. Succes!
Funda?happy

| Cocolinooo87 a răspuns:

Spune-i ca o placi.Puuunct.Nu pierzi absolut nimic.O sa regreti daca nu-i spui.Pana la urma nu te mananca. Si sunt sanse ca ea inca sa te mai placa sau sa-ti mai dea o sansa. Fetele sunt imprevizibile. Bafta happy