| PuFoS97 a întrebat:

Sall.sa incep ieri seara (Vineri) tata m-a pus sa invat...siam inceput sa ii raspund ca nu ma intelege.in fine am incercat sa ii explic sa e vineri si k vreau si eu sa ma relaxez si a inceput sa tipe sa ma faca tampit.prostia e ca s-a suparat p mine.nici nu ma mai baga in seama. e ff suparat p mine...cum pot sa ma impac cu el? plz am nevoie de ajutor.nu ma luati cu mijtouri nu sh ce sa mai fac Scuzati categoria am nevoie de ajutor, dau funda pentru cel mai bun raspuns sad

Răspuns Câştigător
| Missdaydreaming a răspuns:

Daca ai note mici are toate motivele sa se poarte asa. materia de gimnaziu e simpla asa ca nu ai de ce sa te plangi. daca te plangi acum sa te vad in liceu.

4 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Poti sa fii si corigent sau repetent el este responsabil pentru asta pentruc a nu stie sa vorbeasca cu tine in loc sa iti zica "Ba tampitu-le treci si invata ca te ia mama dracu" ar putea sa iti zica "Fiule nu crezi ca ar fi cazul sa inveti" sau alte chestii din astea pe un ton mai linistit.Incearca sa il faci sa isi dea seama ca greseste. Poti sa ii spui c aun copil nu invata de frica ci din bunavointa.

| Sweete a răspuns:

Du-te la el si cere-i scuze spune-i ca pur si simplu ai vrut sa te relaxezi fiind vinerii si promite-i ca vei invata si ca vei lua note mari {straduiestete asa o sa-l faci mandru} sper ca te-am ajutat

| Lorrain a răspuns:

Mai se mai intampla.o sa vezi tu ca o sa f suparat o zi doua si o sa-i treaca si iti zic asta din proprie experienta.iti e parinte, te iubeste si nu o sa poata sa fie mult timp suparat.tu ai ce sa faci decat sa lasi timpul sa treaca si sa pari "pasionat" de carti.sacrifica-te si u cateva zile daca vrei sa fie bine:*bafta cu tatibig grinbig grin

| LoveIsSweet a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la el si sa-ti ceri scuze...si cred ca te va ierta.pentru ca esti copilul lui.si te iubeste.