| PuFoS97 a întrebat:

Sall.sa incep ieri seara (Vineri) tata m-a pus sa invat...siam inceput sa ii raspund ca nu ma intelege.in fine am incercat sa ii explic sa e vineri si k vreau si eu sa ma relaxez si a inceput sa tipe sa ma faca tampit.prostia e ca s-a suparat p mine.nici nu ma mai baga in seama. e ff suparat p mine...cum pot sa ma impac cu el? plz am nevoie de ajutor.nu ma luati cu mijtouri nu sh ce sa mai fac

Răspuns Câştigător
| Mariana2B a răspuns:

Pai mai intai te duci frumos la el si iti ceri iertare(desi nah ai dreptate pe undeva)ii zici ca iti pare rau si incerci sa-i explici ca ai nevoie si u de un pic de timp liber sa te relaxezi daca nu merge asta mergi la el iti ceri iertare si ii zici ca ai sa-l asculti alta data si chiar daca o sa para ca inca e suparat o sa te ierte o sa vezi succes

4 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Buna.
Explica`i ca ai invatat mult, in caz ca ai medii mai mici cere`ti scuze si spune`i ca daca te stresezi foarte mult o sa disperi, ai nevoie si tu de putin timp intre invatat. Invata maine mai mult si pune`l sa te asculte sa vada ca esti pregatit pentru lectie si prinde`l intr-un moment mai bun.
Si in rest poarta`te foarte frumos si ti-am zis, invata mult. Eventual ia note cat mai bune la scoala (:

Succes.

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Ai putea sa discuti cu mama ta in cat ea sa se duca la tatal tau si sa vb cu el sa i explice ca asa fac copii ca ei vineri vor sa se relaxeze sau ai putea ca luni sau cand ai tu ora respenctiva sa il pui pe profesor/profesoara sa te asculte si daca vei lua o nota buna spune-i tatalui tau si poate nu o sa mai fie asa suparat pe tine. poti sa i zici ca e varsta la care tu vei avea nevoie de el si ca ar trebui sa se controleze pentru ca trebuie sa vb de la barbat la barbat. tot ce vreau sa zic e ca poti sa il iei peste picior ca sa va impacati si dupa faci ce ai zis, incerci sa comunici cu el chesti de genu. sper ca te.am ajutat succes.big grin

| PuFoS97 explică:

Am uitat sa va zic...dau funda pentru cel mai bun raspuns

| DenisH a răspuns:

Tatal tau te forteaza sa inveti? Zii lui taicatau ca ai invatat in cursul saptamanii si ca acum vrei sa te relaxezi. Un tata care isi face copilul in toate felurile pentru ca nu invata e un tata "disperat" scuza-mi expresia...Atata timp cat iti inveti sa treci clasa nu are ce sa iti faca nu cred ca el a invatatt mai bine ca tine.