| andreirobert15 a întrebat:

acum 4 zile am cunoscut o fata prin intermediul unei prietene, prima zi am vorbit pe whatsapp dupa care in ultimele 3 zile ne-am vazut de 3 ori adica in fiecare zi!
faza e ca ea mi-a zis clar ca ii place de un baiat de 1 an dar daca ne cunoastem mai bine e posibil sa ii placa mai mult de mine!
de cate ori ne-am intlnit ne-am imbratisat de cate 2-3 ori la o intalnire!
astazi cand am vazut-o am avut o senzatie de genul ca voiam sa o sarut, dar nu am facut-o pentru ca nu am vrut sa risc!
merita sa risc sa o sarut?
funda!

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu risca tu, lasa-i pe altii sa riste!

| Neuronul a răspuns:

Dacă băiatul ăla de care îi place ei de un an de zile, ştia să o aprecieze şi să o facă fericită, acum nu mai ieşea ea cu tine zilnic!winking
Lui i-a trecut vremea! E rândul tău!
Sărut-o! ^_^
Când se aşteaptă mai puţin!
Se vede că ea e confuză şi nu prea ştie ce vrea.
Dacă crezi că eşti capabil să o faci fericită şi să nu te foloseşti de vulnerabilitatea ei doar ca să o fu*i, atunci te susţin şi te sfătuiesc încă odată, sărut-o, pretenaş! smug
Fără frică!
În cel mai rău caz o să-ţi iei o palmă laughing
Dar se merită să rişti dacă o placi atât de mult! smug

| Phini a răspuns (pentru Neuronul):

Eu il sfatuiesc sa isi pazeasca si mandria atunci laughing multe tipe nu mai dau cu palma, si incep sa dea pumni si picioare, dar. ii urez succes laughing)

| Neuronul a răspuns (pentru Phini):

Dacă îi orgolios, cu mândria o să rămână!
Iar tipa o să plece cu altul!winking

| Phini a răspuns (pentru Neuronul):

Eu cred ca totul depinde de el, poti sa faci o tipa sa te placa chiar si daca nu vede nimic special la tine.
totul tine de felul lui de a fi, de cat de bine stie sa abordeze, sa se comporte, sa stie sa isi scoata in evidenta calitatile. si cel mai important, sa fie pe picioarele lui, fetele adora barbatii cu un scop in viata, si care sa stie ce are de facut. Ce sa zic, unii se pricep, alti trebuie sa invete? happy

| Neuronul a răspuns (pentru Phini):

Fetele sincere adoră băieţii care ştiu să acorde atenţie şi iubire, fetele profitoare vor băieţi care sunt pe picioarele lor că să poată să profite de pe urmă lor.
O fată sinceră te ajută să te ridici, o fată profitoare te bagă în seama doar după ce te-ai ridicat!

| Phini a răspuns (pentru Neuronul):

Corect! dar nu toate happy
eu m-am cuplat doar cu tipe mai instarite ca mine. cu toate ca nu le pasa de asta, si imi vroiau mereu binele happy ma simteam aiurea. din cauza asta zic sa fie pe picioarele sale tongue

| Neuronul a răspuns (pentru Phini):

L-am sfătuit să o sărute, nu i-am spus să fie disperat după fusta ei! big grin
E pe picioarele lui că doar nu merge în mâini smug

| Phini a răspuns (pentru Neuronul):

laughing) am dat in dezbateri, lasa ca se descurca...

| Phini a răspuns:

happy De curiozitate, ce risti?
- sa iti iei o bataie de la iubitul ei, daca sunt impreuna?
- sa nu mai vrea sa se intalneasca cu tine?
- etc.

ti-a mai zis cineva ca te atasezi repede? laughing
eu te sfatuiesc sa ii ramai prieten bun, si sa astepti sa vezi ce se intampla exact intre ea si tipul ala.
daca sunt impreuna, nu te baga peste ei, ca nici tu nu ai vrea sa intre unu in relatia ta cu una, corect? happy
Succes!

| andreirobert15 explică (pentru Phini):

Nu sunt impreuna, ea il place dar el nu!