| TheSunLover a întrebat:

Am o intrebare la care rog seriozitate: sa faci sex inainte de casatorie e pacat? Daca da, de ce?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Aceasta intrebare ar fi cazul sa i-o adresezi preotului sau duhovnicului tau. Persoanele cu un anumit nivel de cultura, cu o gandire si educatie libertina nu va reusi sa-ti dea un raspuns concret si/sau corect deoarece aceste "taine" le detin doar anumiti "initiati" in astfel de probleme existentiale. happy

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E lucrul perfect NORMAL sa faci sex inainte de a pune streangul monotoniei, frustrarii, mastii false a societatii pe viata ta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, e păcat sa faci sesx inainte de casatorie, deoarece relatiile sexuale sunt un cadou din partea lui Dumnezeu, numai soților. Cine face sex inainte de casatorie, nesocoteste sau dispretueste cadoul lui Dumnezeu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Popii asa ar zice...

| h3r a răspuns:

Dacă te rogi pentru iertare după, nu se pune.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru h3r):

Total greșit.

| WaterDrop a răspuns (pentru h3r):

New name, better attitude? thinking Hm, ador filmele cu mister.

| h3r a răspuns (pentru WaterDrop):

Inca e in perioada de proba. De ce mai, nu-ti place happy?

| WaterDrop a răspuns (pentru h3r):

Heh, nu conteaza ce`mi place mie, stii doar. Era totusi mai interesant inainte sau poate pe viitor, cand se va incheia perioada de proba.

| WaterDrop a răspuns:

Este pacat pentru tine da, nu vei afla mai devreme ca a mai facut`o cu inca 20 de tipi.

| ExprimareLibera a răspuns:

Evrei 13:4: „Căsătoria să fie ţinută în toată cinstea, şi patul să fie nespurcat, căci Dumnezeu va judeca pe curvari şi pe preacurvari"

| ExprimareLibera a răspuns:

Potoleste-te ca iadul te mănâncă.

| Bill1230321 a răspuns:

E pacat mare fiule. Sa nu faci asa ceva, sa te fereasca bunul Dumnezeu.
Doamne ajuta-ne pe noi pacatosii.