| dani701 a întrebat:

Am si eu o problema cu dragosteahappy
Deci cunosc o fata de prin iulie anul trecuthappy. Ii verisoara la o colega de la mine din clasahappy.Am mai vorbit asa de atunci dar nu era ceva serios insa acuma de 4 zile am inceput sa vorbim mai serios la telefon prin msj etc. In prima zi am iesit cu ea in oras dar a venit si prietena ei. Prietena ei a plecat acasa si am ramas noi doi, si am vorbit mai multe desigur ne-am luat in brate de pupat nu ne-am pupat, am conduso acasa am intrebat-o daca ma pupa si a zis ca "nu acum". Bine, Ok!
A 2-a zi a venit si prietena ei cu noi si nu a fost la fel... a inceput sa se dea putin in spectacol in finehappy A 3-a zi la fel, a fost si mai indiferentacrying. Pana aici ii rauhappy. Ea are 13 ani prietena ei are 15. Ea ii la inaltime cam cat mine. Eu am 1.72. Pare matura dar nu e am observat ca ii cam copila. Prietena ei se vede ca ii mai cu capu pe umeri "ea" ii printre norihappy. De pupat nu vrea sa ma pupe. Eu nu o fortez sau ceva de genu. Daca nu vrea sa fie prietena mea bine.Eu am inceput sa tin la ea asa putin Nu pot sa spun Ca o Iubesclaughing! Si nu stiu ce sa fac! sa o las asa doar prieteni buni si atat sau sa nu renuntz. Voi ce zicetihappy?!
Mentionez ca am 17 ani!
Pentru un raspuns cat mai ok Dau o Pupa si o Fundalaughing!

Răspuns Câştigător
| serenaS a răspuns:

Buna dragutule,
In primul rand trebuie sa te hotarasti ce vrei.
Daca o vrei spune-i ca vrei sa vrbesti ceva doar cu ea, si atunci cand sunteti singuri fa-o sa inteleaga ca tu ai nevoie de o fata care stie ce vrea si nu ai chef de jocuri de copila de 13 ani, nu uita sa mentionezi ca tu aveai impresia ca ea poate fi o fata cu care te poti intelege, astfel daca o flatezi iti va acorda mai multa atentie in ceea ce vrei sa ii spui.
Daca te decizi ca nu merita, spun-i ca cel mai bine e sa ramaneti amici, cel putin pana cand ea va fi pregatita de ceva mai mult.(parerea mea sincera, o copila de 13 ani, tot o copila ramane si nu incerca sa o schimbi pntru ca inca prea devreme pentru ea)
Bafta!

| dani701 explică (pentru serenaS):

Sa sti ca ai perfecta dreptate...
Ms pentru Raspus A fost unul fabuloshappy:*

8 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Eu zic ca in prima faza sa fiti doar amici. Nu se stie, poate vei intalni una care sa-ti placa mai mult si asa nici nu trebuie sa rupi legaturile cu ea. Oricum fata asta ori e fitoasa, ori e prea cuminte. Iar diferenta dintre 17 si 13 nu e asa mare.

| dani701 explică (pentru KaRa23S):

Asa a zis si ea...
Si stii cum ii cu relatiile astea... Ca la despartire daca ii cu cearta si cu razboi nu mai sunteti prieteni mult timp si eu nu vreau sa prierd sa zicem o prietena bunahappy

| Valentin333 a răspuns:

Sa fim seriosi ai 17 si ea 13? Iti spun ca nu merge daca o sa auda asa ceva mama ei... (mai bine nu sti ce discurs iti va tine, mie mi s-a intamplat) Mai bine date la prietena ei

| dani701 explică (pentru Valentin333):

Valentin sa stii ca m-am gandit si la varianta astahappy Dar nuhappy

| Azµre a răspuns:

Mosule citeste-mi mesajul care ti l-am trimis
!

| cristynaGoldenRose a răspuns:

Tu ai 17 iar ea 13. ?
Ouhh situatie cam delicata, daca se comporta asa si se vede ca e o tipa cam fitzoasa....deci cred ca ar trebui sa-ti cauti alta...pana poate isi da ea seama ca esti un baiat OK si farte sweet (dar putin probabil)

Eu cred ca daca va mai intalniti fa-o tu pe sefu si nu ea^^ chiar daca nu vrei s-o superi sau sa-i acorzi concurenta
Dar oricum vezi cum se comporta la urmatoarele dates...si vei face concluzii
Bafta**

| dani701 explică (pentru cristynaGoldenRose):

A zis ca is cel mai de treaba baiat si is bun si nu stiu ce...
Si nu pot sa fac pe sefu cu o fata sincerhappy adica cu asta nu merge... ii o fire mai exploziva sau impulsiva nu stiu cum sa zichappy.