| extrem69 a întrebat:

cum credeti voi ca ar trebui sa fac sex prima oara cu o fata(si ea la fel ca mine e virgina) in ce pozitie? cum sa incep?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU contează poziţia, ea va veni de la sine...

Apoi, mai ales dacă veţi faceţi dragoste pentru PRIMA dată, TREBUIE să aveţi la dispoziţie MULT timp ( 3-6 ore, deci să NU o faceţi pe "fugă" ) - pentru o reuşită de peste 80 % trebuie multă RĂBDARE!

De asemenea, este foarte important PRELUDIUL - adică perioada "dinaintea" actului sexual ( în sine ) - care TREBUIE să fie cât mai ÎNDELUNGAT, în care vă "pregătiţi" ( unul pe celălalt ) pentru actul sexual propriu-zis.

Acest PRELUDIU constă în mângâieri îndelungate în zonele erogene ( acolo unde vă excitaţi/vă place ), săruturi pasionale ( eventual sărut "francez" ), treptat vă dezbrăcaţi ( până rămâneţi goi ); după care treceţi la un alt stadiu şi vă "ocupaţi" fiecare de organul sexual al partenerului, puteţi încerca o combinaţie de sex oral + cunilingulus ( se linge cu limba organul sexual ) + anilingulus ( se linge cu limba zona anală ), se ling uşor ( sau se pot suge uşor ) sânii/svârcurile/gâtul partenerului ( partenerei ), TU poţi suge uşor clitorisul partenerei, etc.

TOATE acestea trebuie făcute în SPECIAL de către tine, pentru plăcerea şi excitaţia ei - deoarece dacă nu este destul de excitată, atunci vaginul ei nu va fi suficient de lubrefiat ( deci nu va fi destul de "udă" la "piersicuţă" ) şi atunci penetrarea va fi MULT mai grea!

Apoi, tu trebuie să fie cât mai delicat cu ea şi să continui preludiul până când VEZI efectiv că s-a "udat" foarte tare şi ABIA după aceea să o pătrunzi cu "fineţe" ( dar în acelaşi timp FERM, dintr-o singură încercare şi NU prea adânc, acum la început, ca să nu loveşti "fundul" vaginului )!

De asemenea, dacă observi că nu se "udă" suficient de mult pentru a o penetra cu uşurinţă ( după URMAREA paşilor enumeraţi mai sus ), se poate folosi o cremă/ulei lubrifiant/ă!

Mai mult, după penetrare, la primele 10-15 mişcări TREBUIE să fi foarte delicat şi să NU o pătrunzi adânc ( deoarece mai durează "puţin" până când vaginul se lubrefiază COMPLET )!

Iar durerea de care e posibil să-i fie frică, DEPINDE foarte mult de "nivelul" ei de excitaţie ( şi de lubrefiere ), precum şi de "modul" în care o penetrezi!

DACĂ urmaţi "paşii" descrişi mai sus, NU veţi avea NICI o problemă şi NU va simţi durere - poţi fi LINIŞTIT!

Oricum, durerea şi/sau acea mică sângerare ( la deflorare ) VARIAZĂ de la fată la fată, sunt fete care nici NU au aceste simptome...

Şi, NEAPĂRAT să folosiţi PREZERVATIVUL – atât în momentul dezvirginării, cât şi după!

Toate cele bune.

| extrem69 explică (pentru bursuc001):

O.o Mai dat pe spate... sper asa se se intample dar totusi 3-6 ore? iti dau funda

| bursuc001 a răspuns (pentru extrem69):

Păi, da, cel puţin 3 ore : că doar n-o s-o pui să se dezbrace în 3 secunde...

Având în vedere că este virgină şi are între 14-16 anişori ( după cum bănuiesc ), TREBUIE s-o iei cu încetişorul : ai să vezi că durează 30-60 minute până vă dezbrăcaţi ( bine-nţeles că, până atunci vă tot sărutaţi şi mângâiaţi, sau mai schimbaţi diverse "impresii" )...

Apoi vei trece la preludiul propriu-zis, care este indicat să dureze cel puţin 30 minute, şi abia apoi ajungi la sex efectiv.

Oricum, e bine să NU vă gândiţi la cât timp mai aveţi, ci să vă lăsaţi "purtaţi de val" şi totul vine de la sine.

Mersi pentru fundiţă.

Succes.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incepi cu pozitia clasica

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai incepi cu pusul prezervativului

| Prapacea a răspuns:

Întâi și întâi vă drezbăcați!

| kiv1990 a răspuns:

Pai uita-te la un porno si o sa vezi. 1 data incercatipozitia misioner, si fii mai atent

| qDeff3nS a răspuns (pentru kiv1990):

Maaaa... e baiat ce nu stie?

| xanderblackx a răspuns:

Cred ca prima data va trebui sa aci ex cu o fata... punct, nu neaparat virgina ca si tine. asta conteaza mai putin. daca sunteti amandoi virgini, o sa fie un disconfort mai mare daca nu, oricum tu te descurci. legat de pozitie, in oricare pozitie ti se are tie mai comoda laughing). incepi prin, cum spune si Prapacea, a va dezbraca... numai bine

| VladutCR a răspuns:

Dupa mine. mai bine ar fi sa faci sex cu o fata care nu mai este virgina

| qDeff3nS a răspuns:

Pai... ar trebui sa steie ia in stil capra si tu sa eu bagi e parerea meabig grin