| Danysan a întrebat:

-Cum sa fac sa scap din capcana asa zisa a Pieteniei!
Muti poate ca o sa rada la cea ce o sa scriu dar as dorii rasp destul de sincere. Sunt un baiat ok, nici urat dar nici foarte frumos zic eu asa mai mediu laughing. Dealungul timpului am avut parte de multe : bune, si rele insa nu asta conteaza. La capitolu iubite am avut sa zic cred ca vreo 5 Iubite si acum urmeaza bomba cred ca in jur de 30 de prietene, poate chiar mai multe.Problema e ca de fiecare data cand incerc sa imi fac o iubita ajung nu stiu cum sa fiu cel mai bun prieten cu ea, practic m-am cam saturat sa fiu prietenu cel mai bun pe bune. Daca ies cu o fata in oras vb cu ea in luna si in stele, o fac sa se simta bine si cand fortez lucrurile aud de cele mai multe ori -pai sti ne intelegem asa de bine si daca o sa fim impreuna mi-e team sa te pierd sau mai stiu eu ce pretexte.Multi prieteni mi-au spus ca asta e un mod asa mai finut pe care fetele ti-l pun in fata ca sa nu zica nu. Asa ceva nu se poate nu ma place 1, 2, 3 da nici 20 e prea mult -pentru ca am vz fetele au pareri si pareri.Asa ca am abordat alt mod am inceput sa spun din start cam ce urmaresc -sti imi doaresc o relatie stabila, o iubita asta cand ies cu ele dar tot degeaba cand ajungem la asa zisa zona start relatie lucrurile o iau pe aratura -Ultima cand i-am zis asta a inceput sa planga si a spus ca daca o sa fie iubita mea sigur o sa ne certam si nu vrea sa ma piarda -cica ne intelegem mult prea bine asa. Nu stiu ce sa fac si ce sa zic ajutati-ma. M-ar interesa parerea fetelor, poate gresesc eu cu ceva si nu stiu.

Răspuns Câştigător
| AndreeaAlexandraAnda a răspuns:

Fa in felu urmator : Lasa-le pe ele sa vina la tine! Succes!

16 răspunsuri:
| HolyPotato a răspuns:

Găsește o fată potrivită nu le lua pe bandă rulantă.

| Tmcn a răspuns:

Cum au zis şi prietenii tăi, fetele dau răspunsul ăsta ca să fie mai uşor pentru ele, şi probabil vor să mai iasă cu tine doar ca simplu prieten.
Fiind fată, recunosc că şi eu am făcut aşa, sunt unii băieţi cu care nu vrei mai mult decât o simplă prietenie, indiferent că spui sau nu din start ce vrei.
De ce? Probabil nu le atragi într-un mod în care să te dorească ca iubit, acum nu ştiu ce minusuri ai findcă nu te cunosc. Nu îmi pot da seama dacă e legat de aspect, personalitate sau altceva. Analizează-te, vei găsi un punct comun în toate încercările eşuate de a avea o relaţie.
Sau problema e că aspiri la nişte fete frumoase care caută altceva decât ceea ce poţi tu să le oferi (poate caută un băiat mai obraznic, descurcăreţ, petrecăreţ, etc).

| h3r a răspuns:

Prea multe fete, ce-ai vrea, toate să-ți sară în brațe? Nu ai succes pentru că nu te axezi doar pe una, ci tu ai mai multe variante puse deoparte.

| Danysan explică (pentru h3r):

Se poate si asa - trebuie sa recunosc ca sunt fete care stiu ca vor sa fie cu mine dar nu sunt genu ala de om sa ma prefac si sa stau intr-o relatie doar ca sa fiu acolo cum fac unii-nu stiu eu sunt ca ala,, Fetele pe care le plac nu vor sa fie cu mine iar cele care vor sa fie cu mine nu imi place mie de ele -laughing

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

Atunci nu te mai plânge! Vina e la tine tongue

| Danysan explică:

Probabil ca unii dintr-e voi aveti dreptate nu vreau sa ma bat cu pumnu in piept ca nu e asa dar totusi va inselati la un aspect si anume :"Nu sunt disperat ---aaaa poate sunt disperta dupa o relatie stabila laughing asa da- ca daca vine vorba sa gasesc una sa o *** nu imi fac probleme...

| HueyFreeman a răspuns:

Esti disperat si asta se vede.

| AgathaRo a răspuns:

Esti cumva homosexual de ai peste 30 de prietene. In realitate sau "virtual" feisbuk/y! m/skype?

| Danysan explică (pentru AgathaRo):

Glumesti -astea sunt reale si sunt cele care sa zic asa nu au vrut sa fie cu mine dealungu timpului -na poate exagerez da 15 -20 tot cred ca sunt laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatutuuuu, pui prea mult suflet de la inceput, daca ai fi in tabara adversa m-as fi indragostit de tine numai din ce ai scrisbatting eyelashesbatting eyelashesbatting eyelashes day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ti-am citit povestea vietii, putem trage cateva concluzii:

- esti fatalau (a se citi "prea sensibil", "feminizat"). Fetele, cand se plang ca vor pe cineva sa le inteleaga, mint. De fapt ele mint mai tot timpul. Cand au pe cineva care nu se prea oboseste sa le asculte toate prostiile, se afla in relatia perfecta, pentru ca asta le permite sa se planga si sa fie nemultumite. Ele de fapt asta isi doresc, sa aiba lucruri pe care sa ti le poata reprosa fara sa fie nevoie sa le caute prea mult.

- esti disperat. Femeile simt disperarea, pentru ca ele asa au fost create, sa citeasca usor caracterul pentru ca mai apoi sa poata folosi de slabiciunile tale, impotriva ta. La tine e mult mai usor, din moment ce si noi barbatii, iti detectam lejer disperarea. Pui problema gresit si se pare ca nici atitudinea nu te ajuta.

- iti lipseste tactul si inteligenta emotionala. De ce trebuie sa le ceri prietenia si nu poti pur si simplu sa directionezi relatia catre ce iti doresti? Cand un barbat/baiat are nevoie sa ceara prietenia unei femei/fete si nu si-o insuseste pur si simplu, inseamna ca e slab. Nu trebuie sa-i spui unei fete ca vrei sa fii cu ea, trebuie sa o faci pe ea sa-si doreasca asta. Mai exact nu le poti cere pur si simplu sa fie cu tine, ca dai senzatia ca esti limitat si infantil, trebuie sa le cuceresti si in momentul in care se va infiripa o relatie ea va sti ca tu ii faci ei un favor si nu invers.

Gresesti mult, nu gresesti doar cu ceva. In primul rand, fii relaxat. In al doilea, nu mai incerca sa le fi cea mai buna prietena, tu esti un mascul, menirea ta e sa le controlezi si in acelasi timp sa le oferi protectie si putina afectiune (nu prea multa pentru ca, din nou, asta se poate intoarce impotriva ta). Nu uita ca femeile se plictisesc repede si prea multa siguranta pentru ele inseamna rutina. Nu le spune niciodata tot, altereaza surprizele placute cu perioade scurte de indiferenta, nu te enerva si niciodata nu da semne de slabiciune, daca ii arati ca te poate rani cumva sa fii sigur ca o va face cu prima ocazie cand isi va dori sa se razbune.

Bafta!

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu vrei sa fi prietenul meu? just kiddinglaughing))

Eu sunt opusul tau happy.Si eu ma inteleg bine cu baietii, mereu ma lovesc de faza asta ca vor ceva de la mine, iar eu vreau sa fim doar amici.
E mai bine sa ti arati intentiile de la inceput, altfel te poti astepta la raspunsuri negative cand incerci o abordare intima.

| Danysan explică (pentru 1DeadMemories):

Probabil ar iesii scantei rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Şaptepăcate a răspuns:

Nu mai incerca sa fi prietenul lor, nu raspunde de fiecare apel, cand zice sa sari nu intreba cat de sus. Invata nu pot, nu am timp, nu vreau, be a man happy nu fi tot timpul langa ele
ai patit o data, de doua ori dar tu deja esti lvl 99 la friend zone

| Anastasia27 a răspuns:

Ce varsta ai? Daca poti spune, ar ajuta mult pentru ca uneori si din cauza varstei tinzi sa te comporti intr-un anumit fel.
Fetele te considera prietenul lor pentru ca tu te comporti de asa natura incat ele asa ajung sa te perceapa, ca pe un simplu prieten.
Incearca sa te comporti ca un baiat care vrea sa cucereasca o fata, las-o si pe ea sa mai dea semne ce vrea o relatie, arata-i prin gesturi mici intentiile tale de la inceput dar nici sa o sperii nu e ok, usor si cu rabdare.
Ti-am zis insa, depinde de varsta.
Bafta happy.