| oAndyy a întrebat:

Sall, TPU! Imi place de un baiat cu doi ani mai mare. Suntem fff buni si ma baga in sema, nu e ca ceilalti baieti care nu le baga in sema pe fetele mai mici ca ei. Deci e chiar deosebit. I-am spus ca il plac, dar lui ii place de o alta fata si e o prietena fff buna cu mine. (cu un an mai mare) Ce sa fac ca sa ma placa. Mi-a zis ca sunt 90% draguta.
Funda!

Răspuns Câştigător
| DandYgiRL18 a răspuns:

Ok, pentru inceput, trebuie sa ii arati ca nici tu nu il placi, chiar daca i-ai zis asta.Ok, stiu ca pare aiurea ce iti zic, dar doar citeste poate te va ajuta... Incearca sa nu-l mai bagi in seama, asa, odinioara, adica nu te mai du tu la el, pentru ca va crede ca esti obsedata, si vor fi momente in care ISI VA DORI sa scape de tine.Asa ca vorbiti, mai cu una alta pe fb, chestii.Insa,va trebuii sa te uiti la un alt baiat, un baiat care ti-ar placea cumva, dupa el.Nu e greu, te descurci ca esti fata tare:*. Vorbesti cu el, si va observa. Vorbesti si cu alte fete, ca sa nu ii arati ca e singura piesa din puzzle.Asa, iti va simti lipsa, si se va gandi, oare ce face? Sa iesi bine in evidenta si lucruri, si va vedea ca esti cea mai potrivita.Si app, faza cu 90% e doar din politete, adica cumva esti la limita dintre obsesie si prietenie.Ok, sper ca te descurci, pentru ca si eu am fost in aceeasi situatie, si acum suntem impreuna.Bfft, funda? :*

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Diferentza de varsta dintre voi doi nu este mare poti foarte usor sa intri in discutii cu el dar nu cred ca ar fi momentul potrivit pentru tine deoarece la varsta ta oricat de sigura pe tine te-ai crede deodata cu trecerea anilo cand vei implini 18 te vei schimba mult deci nu are rost sa-ti strici anii de adolescenta cu baieti pentru ca la 18 ani iti vei da seama ca a fost o greseala foarte mare.
NUmai bine!
pa, pa

| CrushBoy89 a răspuns:

Incearca sa stai cu prietena ta mai mult sa ii arati ca esti o persoana buna si ca esti foarte prietenoasa.A doua varianta ar fi sa o intrebi pe prietena ta daca si eu ii place de el. Daca raspunsul e DA nu ai ce sa faci.Treci peste.Dar daca raspunsul e NU atunci esti libera.Fa ce-ti place cu el si cere-i si numarul de telefon, facebook, messanger etc.
Bafta sa ai ca e mai buna decat toate.O meriti! Ceaowinking

| oAndyy explică (pentru CrushBoy89):

Ea are prieten si am facebook-ul, mess-ul (el mi l-a cerut) si numarul de telefon. (mi l-a dat el, a zis sa-l sun daca e nevoie si nu l-am pus eu sa mi-l dea) El e fff prietenos cu mine si cand intru pe mess mereu imi zice ce faci si vorbim ore in sir, el ma considera o prietena fff buna, dar doar atat.

| Alexutsza a răspuns:

Nu ai cum să îl faci să te placă. date te place bine dacă nu iarăşi bine.
Dar, dacă vrei chiar aşa mult, ce să îţi spun. Da-te pe lângă el, stai cu capul pe umărul lui când ai ocazial, cand vă înţâlniţi dacă obişnuiţi să vă pupaţi (pe obraz ca de "bun venit" sau aşa ceva, aici la noi aşa facem) să îl pupi aşşa mai către gură, în colţul gurii, să vorbeşti cu el, să te uiţi mai insistent la el şi dacă se uită la tine să îi zâmbeşti, să îi acorzui mai multă atenţie decât celorlalţi băieţi şi încearcă şi de la un prieten băiat care să fie comun vouă să afli mai multe chestii care îi plac, şi poate chiar ce părere are despre tine. Sper că te-am ajutat kiss