| oAndyy a întrebat:

Sall, TPU! Imi place de un baiat mai mare cu 2 ani decat mine. Nu prea ne cunostem. Am vorbt cu el doar de 2 ori si in rest il mai vad pe hol, la scoala. Chestia e ca imi e frica sa vorbesc cu el. Daca ma fac de ras? Despre ce sa vorbesc cu el? Cum sa il abordez? Ajutati-ma va rog!

5 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Acum depinde si ce fel de tip e...nu vreau sa tesperi dar daca e genul cool...cel mai sexy din scoala si asa mai departe ma indoiesc ca o sa te bage in seama

| oAndyy explică (pentru dedfgv):

Nu, nu e cel mai cool sau cel mai sexy din scoala. Ideea e ca am vorbit cu el doar de 2 ori si nu stiu cum sa il abordez. Am vorbit cu el acum un an, dar nu prea mult. Uneori se mai opreste si se uita la mine pe hol...

| Matt24 a răspuns:

Ce varsta ai? Varsta ii poate influenta decizia in anumite cazuri.Frice pentru ce? Cum sa te faci de ras? II vorbesti calm,relaxat,ca cu un coleg de clasa,incepi prin a-l saluta mai des cateva zile, il mai intrebi ce face, daca a auzit melodia noua de la xyz sau chestii despre scoala gen"ce ora ai?"cu ce prof faci?"

| oAndyy explică (pentru Matt24):

Nu suntem in aceeasi clasa.

| Matt24 a răspuns (pentru oAndyy):

Atunci cati ani ai? Sau ce varsta are el ca sa-mi fac o idee despre ce poate avea in cap