| bogdan133 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred... ce sa mai fac. Mie imi place de o fata(colega) i-am spus ca o plac( sms ) si ca daca vrea sa iesim sa ne mai plimbam ea a zis ca nu ca se ajunge prea departe sa nu ma supar pe ea dar ea ma vede doar ca un amic nu ca un gagic, desi luni la ora de religie cand ea se simtea rau eu mi-am sprijinit mana de banca ei iar ea a stat toata ora cu mana pe mana mea si cu cealalta pe gatul meu. Urmatoarea zi cand eream in fata scoli 10 baieti ( colegi ) doar pe mine ma salutat si radem in pauze/ore ne simtim bine... acum vine partea in care eu nu ma inteleg pe mine. Cand vreau sa mai incerc odata sa-i spun ca o plac fata in fata mereu ma gandesc la prieteni ei la colegi la cei cu care sta ea cum ar rectiona ( Ex: colegi sa inceapa sa se lege de ea etc) CE SA FACCC? FUNDA RPD

6 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Nu conteaza ce cred altii.Tu o placi si asta este cel mai important.Trebuie sa-i spui si sa ai rabdare cu ea.

| dulcykaLy a răspuns:

Daca te vede ca pe un amic. nu mai incerca, dar daca totusi nu poti renunta, mai incearca odata si mai spune-i inca o datak o placi si ca ai vr sa fiti impreuna

| JelLy_3370 a răspuns:

Mmda.nu stiu ce sa cred, eu sunt fata si daca imi place un bait nu pot zice ca ma duc la el si ii zic dar prin comportament, probabil sa zcem 30-40% si ea te place dar poate nu are curaj sa-ti spuna,nu stiu ce sa-ti zic sa faci,eu zic ca e destul de bine cum faci si faptul` ca si ea te saluta doar p tine, incearca sa vbesti cu ea, icearca daca nu direct mai p ocolite dar fa`o sa inteleaga ca`ti place de ea.SUCCEShee hee:*

| DeepEyesClaudia a răspuns:

1. Daca tot ii trimiti SMS-uri macar scrie corect. Ai face o impresie mai buna, parerea mea.
2. Cred ca ea te place, dar nu s-ar fi asteptat la o astfel de reactie de la tine. Eu zic sa fiti in continuare prieteni si apoi vedeti ce se intampla, mai ales ca va intelegeti foarte bine.

Răspuns utilizator avertizat
| andypandy_2709 a răspuns:

Spunei.nu baga in seama pe ceilalti de langa ea.vad ca va intelegeti bine asa ca spune-i, dar daca vrei sa nu stie nimeni spuine spune-i ca o placi.si mai spune-i ca ai vrea sa nu stie nimeni, momentan sa ramneti sa va intalniti si sa nu spuneti la nimeni, iar daca vedeti ca chiar va intelegeti bine nu te mai ascunde asta e sfatul meu. funda?