| bogdan133 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor! Iam spus unei colege ca o plac ( prin mesaj ) ia mi-a spus ca am lasat-o cu gura cascata apoi i-am spus daca vrea sa iesim si a spus ca nu ca se ajunge prea departe sa nu ma supar pe ea dar ia ma vede doar ca un amic nu cau un gagic. Luni la scoala la ora de religie ea se simtea cam rau eu mi-am sprijinit mana de banca ei intamplator cand sa o trag sa scriu ea ma prin se mana si celalta mana sia pus-o pe gatul meu. Ce sa mai cred acum? Eu mereu o visez seara fara exagerari si nu pot sa ma gandesc la altceva decat la ea...sad FUNDA CELUI CARE MA AJUTA

7 răspunsuri:
| Cjay a răspuns:

Frate mi s-a int si mie sad zau... e nasol dar zice asta pentru ca poate sa se gandeasca si ca sunteti colegi poate rad ceilalty... fetele sunt foarte orgolioase cu toate ca daca ea chiar te place nu o intereseaza ce zic ceilalty.fii si u cu timpul mai indiferent dar nu de la inceput pe parcurs asa.sa nu observe din prima ca gta daca ti'a zis ca nu sta cu tine numai vb cu ea.vb cu ea dar vb mai asa baga si restul colegelor in seama

| Corinaa2013 a răspuns:

Asta e treaba ta.E,, prietena'' ta.Du-te la un preot.
ps. fundabig grin?

| anemona112 a răspuns:

De obicei majoritatea fetelor stiu exact ceea ce vor. Doar ca atunci cand ii marturisesti unei fete ca o placi ea isi creeaza despre tine parerea ca poate fi oarecum superioara si ca tu i-ai putea permite orice doar pentru simplu fapt ca o placi, pe langa asta cred ca si-a format o slabiciune pentru tine. (in unele cazuri fetele sunt atat de rautacioase incat le place sa-i chinuie pe bietii,( mai ales daca sunt sigure ca ei le plac) asa incat sa zicem ca tot dau apa la moara, adica ii incita oarecum si ii aduce in eroare.).Nu stiu daca asta e si cazul tau. Eu te-as sfatui sa ii marturisesti ca o placi candva cand sunteti doar voi.Gaseste un moment in care sa o iei la o parte si sa vorbesti cu ea, spune-i ca o placi mult si ca ti-ar placea sa petreci mai mult timp cu ea, insa nu-i baga pe gat o relatie. Adauga ca nu vrei nimic special de la ea, doar sa iti ofere putin timp si nimic mai mult. Spune-i ca ai vrea sa iesiti undeva ca doi amici, sa povestiti. Daca accepta, nu o stresa prea tare las-o pe ea sa aleaga cand are timp si detalii din astea. Nu o presa. Nu o suna prea mult si nu ii trimite prea multe mesaje pentru ca daca o faci poate va incerca sa se foloseasca de tine. Dai impresia ca nu e chiar asa de importanta precum se crede (asta la scoala, adica nu fii non-stop cu ochii la ea). Deci daca accepta intalnirea ca amici, comportate ca un prieten si incearca se te apropi de ea fara sa se observe prea tare, cu timpul poate o sa accepte si o intalnire ca intre iubiti, si veti putea incepe o frumoasa relatie de dragoste. Mult noroc :*!

| Riry a răspuns:

Parea mea e ca ea ti-a zis asa doar ca tu sa nu-ti imaginezi alte lucrui deodata ce a facut acest gest e clar ca are ceva in minte pe parcurs iti vei da seamna ...Lasa tipul sa curga nu-i acorda nici o satisactie ea astfel se va apropia de tine. Succes

| reva a răspuns:

Pentru inceput cred ca ar trebui sa-i lasi timp sa se gandeasca, dar intre timp ai grija de ea de departe, vorbeste frumos cu ea, ajut'o si fii alaturi in toate momentele(si cele rele si cele bune). sper sa reusesti

| pytyk001 a răspuns:

Pai incerca sa-i fi aproape sa vada ca chiar ti la ea orice ar fi... fi langa ea ajut-o la greu si o sa vada ca chiar o placi si ca chiar iti pasa de ea

| Lola_5868 a răspuns:

Si eu visez un baiat! Stiu cum e!cryingIncearca dupa oresa vorbesti fata in fata cu ea si sa o intrebi ceva de genul:"Deci pana la urma... vrei sa iesim impreuna, sau nu?"sau ma placi sau nu? pentru ca fata in fata nu te poate minti. Daca zice da du-o undeva si daca zice nu apropie-te de o prietena de a ei(ca si o amica, sa nu creada ca o placi pe ea) si dupa aceea intreab-o daca nu stie pe cine place fata pe care o iubesti sau spune.i sa o intrebe daca te place.Asta doar daca te intelegi bine cu fata respectiva.Sau asa poti face cu un baiat, pune.l pe prietenul tau cel mai bun sa o intrebe. Daca raspunsul e tot negativ, nu stiu ce poti sa faci.Sau ai mai putea sa nu o mai bagi in seama adica sa nu vorbesti cu ea atat de des, doar asa, sa o saluti pentru o zi doua.sau da.te la alta fata.Mie asa mi-a facut baiatul pe care il plac foarte mult si apoi revine la mine.Nici eu nu stiu ce sa credstraight face