| bogdan133 a întrebat:

HELP! Nu stiu ce sa mai fac sad! Mie imi place de o colega i-am spus ca o plac prin sms si am invitat-o in oras daca vrea sa mai vorbim sa ne mai plimbam ea mi-a spus ca nu ca se ajunge prea departe dar mereu m-a vazut ca un amic nu ca un gagic si sa nu ma supar pe ea. Dar luni la ora de religie cand ea se simtea cam rau eu mi-am rezemat mana de banca ei si a a stat toata ora cu mana pe mana mea... eu ma inteleg foarte bine cu ea, radem, vorbim... Nu stiu ce sa mai fac.sad sa mai incerc poate vrea sa iesim la o intalnire sau sa nu mai incerc din 3 motive. 1. din cauza colegiilor(jignirilor)2. din cauza prietenelor ei care ar putea zice" fata ai stat cu x si acu ai ajuns sa stai cu asta" si 3. din cauza despartiti noi ne vom intalni mereu ca suntem colegi ce sa mai fac imi place foarte mult de ea dar ezit din cauza acelor 3 cauze. Dau funda celui care ma ajuta. Si va rog sa-mi scuzati scrisul dar sunt foarte disperat!sad

5 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Mai insista

| SecretLover10 a răspuns:

Man...Ce naiba intrebarea asta am intalnit-o de 5 ori pe TPU, frate chiar esti disperat!

| Sexualitate a răspuns:

Mergi mai departe, dar fii delicat şi atent cu ea/ faţă de ea. E clar că te apreciază ca prieten, şi nu e puţin lucru. Adesea e mai dificil să ai un prieten decât un iubit. Iar dacă iubitul îţi este şi prieten, e foarte bine! Succes!

| Bylok a răspuns:

Mai incearca inca o data, daca nu merge las-o baltawinking chiar nu merita sa pui atatea sentimente la un loc pentru o fata care nu le apreciaza si nu stie sa-ti spuna ceea ce simte si ce vrea, pana la urma nu e singura fata de pe fata pamantuluihappy

Mult succes!

| Dante_3756 a răspuns:

Eu zic ca relatiile intre colegi nu-s bune, parerea mea, dar din ce zici tu am niste intrebari: Care jigniri? De ce te-ar jigni colegii daca vrei sa fii cu ea? Ca si sfat nu prea am ce sa zic, daca tu chiar crezi ca o sa mearga incearca, invit-o in oras sau spune-i pur si simplu in fata ca iti place de ea. Apoi intreab-o daca vrea sa iasa cu tine sau ceva, te descurci tu cumva. Daca nu macar stii ca nu mai ai de ce sa suferi happy