| Danysan a întrebat:

Sall TPU-Realitate sau Pura Imaginatie?-Acum o luna am cunoscut o tipa de care mi-a placut -am iesit impreuna de vreo 3 ori timp in care zic eu a fost destul de marfa -ne intelegem bine, vb aproapre orice dar ea inca il iubeste pe fostul(animalu asta a inselat-o de 3-4 ori da ea inca il iubeste dar zice da nu mai vrea sa fie cu el ...Marea ei problema e ca nu poate sa il uite asa ca am batut apropouri de genu ca big grinaca te implici intr-o nou relatie o sa iti fie mai usor sa-l uiti pe fostul, etc.Cand am itrebat-o daca vrem sa fim impreuna (recunosc ca am fost cam babalau ca nu se face asa -chestia asta se induce unei fete -da in fine am primit urmatoarele raspunsuri worriedti inca nu sunt pregatita pentru o noua relatie inca sufar pentru fostul
-Ne intelegem ok da eu zic sa ne cunoastem mai bine...
-Poate pe viitor o sa fie ceva dar acum am nevoi de o pauza in viata mea.Voi ce credet-i?(Hai BlinduBen prietene baga tare critica-ma

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Cred că...ar trebui să înțelegi și să apreciezi sinceritatea ei!
Fii alături de ea și păstrați legătura, împrieteniți-vă!
Nu se știe niciodată, dar pe moment e clar că nu se poate.

| Danysan explică (pentru h3r):

Mda sunt confuz simt ca tin la ea dar ea e ff rece -si totusi cam iesim vb de nu ne mai oprim -de multe ori imi zice :Ma intreb singura oare de ce iti spun tie atatea lucruri daca de abia te-am cunoscut -nu stiu mi-e asa sa o intreb daca-i palce de mine direct ca sa nu mai pierd timpu -oi fi eu nesimtit recunosc da nici in halu ala...

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

E normal să fie așa, nu poate trece peste deocamdată, nu încerca să te pui în locul ei!
Nu încerca să vorbești cu ea despre fostul sau să insiști să te accepte, vei strica tot!
Nu te place așa cum ți-ai dori tu din păcate, ci pentru ea ești un prieten special, un băiat cu care poate discuta despre „durerea" ei... chiar dacă tu o placi și o dorești.
Oferă-i timp și libertate, dar fii acolo când e nevoie de tine.

| Danysan explică (pentru h3r):

Nu stiu cum fac da eu intotdeuna ajung sa fiu cel mai bun prieten -Recent am postat o intrebare legat de asta -Sincer cred ca m-am saturat -nu stiu cum sa o mai dau -Tu ce zici; Daca esti fata (desi in poza si commurile care le dai esti credibila 100%)Sfatuieste-ma cum sa nu mai ajung agel Fenomenal Friend de care vb...

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

În primul rând nu te considera tu așa!
Poate... încerci la prea multe...și toate alea nu-s de tine, nu-s de treabă sau cu foști.
Ia o pauză, distrează-te, relaxează-te! Ți-am spus, nu insista și nu aduce în discuție ceva care să nu-i placă. Glumește cu ea și oferă-i o vorbă bună, nu trebuie să fii indiferent sau gata...nu mă vrea, e vai de ea atunci.

Data viitoare gândește-te bine dacă ea e aleasa! Gândește-te bine dacă e momentul potrivit pentru a-i spune ce simți sau nu.

| Danysan explică (pentru h3r):

Tind sa mai enumer cateva lucruri -Ea este la facultatea de Psihologie si e foarte greu sa nu o fac sa observe cand ma supar sau daca ceva nu imi convine.Te citeste imediat -Am incercat odata sa-i dau oarecum peste nas-Gen lasa ca meriti si tu asta daca tot te gandesti la ala cand de fapt sunt alte persoane langa tine care ar face aproape orice pentru tine si pe tine te doare la Bascheti de ei -meriti sa sfueri...Iar raspunsul ei a fost urmatorul -Nu fi rau tu nu esti asa ....de ce esti rau?(probabil ca si-a dat seama la ce ma refeream )nu mai fi asa ca nu e ok -Am procedat gresti tu ce intelegi din astea?

| Lance a răspuns (pentru Danysan):

Frate, asa-s femeile in general. Trebuie sa te impaci cu ideea ca majoritatea stau foarte bine cu intuitia si analiza emotionala. Daca e studenta la psihologie, asta clar ajuta, dar nu e conditie. Si acum incearca tu sa-mi zici ca nu-ti place, serios, acest aspect. Cand stie tot ce-ti umbla prin cap :p

In general e bine sa ai personalitate; clar ca ai avut si tu o parere si o reactie pe masura. Nu trebuie sa fii nici pasiv, si avand in vedere toate astea, mi se pare ca a reactionat destul de ok fata. Totusi e bine sa nu fii prea meschin in observatii, ca dauneaza.

Acum, sunt si eu curios de ce zice Diabla. Nu de alta dar as fi arogant si nesabuit daca m-as feri sa mai invat cate ceva. Nici un barbat, oricat de versat ar fi, nu poate atinge un nivel de intuitie care sa se apropie de cea a femeilor big grin

| h3r a răspuns (pentru Danysan):

Ți-am zis să nu te pui în locul ei! Doar ea știe ce simte! I-ai greșit când i-ai zis asta...
Nu mai discutați pe tema asta, fă-o să se simtă bine!

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu rabdarea treci marewinking nu te critc ma ca mi-esti drag si ti-am atras atentia ca ne aflam in ireality zone, altceva se intampla daca erai fratele meu, zile fripte iti faceam si capul cat roata de la tractor laughing o soacra era mic copil pe langa mine si inepeai sa-ti placa scoala asa de mult ca nu-ti mai venea sa vi acasa de dragul ei tongue

| Alexu9696 a răspuns:

Iti recomand sa eviti fata respectiva, personal mi-am luat de multe ori teapa asa si mereu fata respectiva dupa un timp se reintorcea la fostul...

Gaseste alta fata!

| Lance a răspuns:

Daca vrei sa fii intr-o relatie cu ea, nu te stradui prea mult sa te imprietenesti, ca prieten vei deveni :p

Nu, sincer. Trebuie sa abordezi temele legate de relatii si planuri cat mai putin cu putinta, mai ales ca ea e in situatia in care e. Stiu cum e cand o fata sufera din cauza unor relatii din trecut, si tocmai din acest motiv nu trebuie sa faci altceva decat sa fii domn, cu bagare de seama, mai scoate-o in oras, simtiti-va bine, si demonstreaza-i cat de bine se poate simti in compania ta. Asadar vedeti-va de ale voastre si nu incerca sa schimbi ceva ce nu tine de tinewinking

Fa-i avansuri, fii intelegator, tot ce vrei, numai sa nu deschizi subiecte grele si filozoficewinking

| Danysan explică (pentru Lance):

Pai si daca o sa-i zic ca o sa astept cat de cat sa-i treca -daca ma ia de prost si pampalau gandindu-se ca se poate baza pe mine cand are ea chef...

| Lance a răspuns (pentru Danysan):

Pai nu-i zici chestia asta. Testezi si tu apele, fa ce ai facut pana acum, daca simti ca a mers. Nu trebuie sa fii prea insistent, dar asteptarea chiar nu produce nici un rezultat.

Totul tine de comunicare nonverbala, ca iti dai seama, are incredere mai putina in dulcegarii decat de obicei. in orice caz, cat astepti tu sa-i treaca, poate vine altul, o face sa uite de necazuri in cadrul unei sau mai multor intalniri si se cupleaza cu ea.

Deci asa sa faci, s-o ajuti sa uite de necazuri.