| RadulescuMarian a întrebat:

Acum 1 zi am intretinut relatii sexuale cu o fata virgina. La mine nu a fost prima oara, am mai facut asta de vreo 4-5 ori. A curs foarte mult sange si am facut si neprotejat, nu stiu daca asta e vreo problema. Vreau sa va spun ca chiar daca nu a fost prima oara acum mi s-a rupt ata. Ma ustura cand urinez si cand mai dau cu apa sa clatesc sangele de mai se face, e ca o rana. Imi puteti spune ce pot face?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asteapta sa se vindece. Daca in 2-3 zile nu da inapoi, poti merge oricand la un control.

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca s-a rupt tegumentul respectiv care este de fapt un tub prin care trece un vas de sange important, in acel caz practic nu se mai poate face nimic in afara de a astepta ca rana se se cicatrizeze.
In cazul in care nu s-a rupt, ci doar s-a intins este indicat ca o perioada de vreme sa te abtii sa mai intretii sex, mai ales daca canalul vaginului este foarte stramt si lipsit de elasticitate.
Multa sanatate!

| RadulescuMarian explică (pentru corbulalbrosu):

Nu s-a rupt, este asa intins ca sa spun. Ma doare cand decoltez capu.

| RadulescuMarian explică (pentru corbulalbrosu):

S-a format ca o umflatura rosie pe ata aia.

| Sofer a răspuns:

Aștepți pana se vindeca și nu te mai ustura.

| NotNamed a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Poate sa te abtii o vreme sa mai faci sex vaginal ca sa se vindece dar data viitoare cand o bagi in ceva stramt acelasi lucru o sa.l patesti. Din micul meu creier pe care il am te.as sfatui sa te abtii o vreme pentru a se vindeca iar cand va veni momentul sa o faci încearcă sa te exciti la maxim astfel nu vei mai simtii durerea atat de mult.

| RadulescuMarian explică:

Parca s-a largit nu s-a rupt