| Ralucami a întrebat:

Salut acum 2 3 luni am avut niste "jocuri" cu prietenul meu prima data mi-a intarziat ciclul cu 4 zile dar urmatoarea menstruatie mi-a venit mai devreme decat ma asteptam aveam 45 de kg si am slabit la 41 dar am facut o burta foarte mare de parca as fi gravita am ramas insarcinata? va rog ajutati-ma sunt speriata dau funda am greturi seara si sunt obosita.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Trebuie sa stii si sa si intelegi ca intotdeauna pornirea menstruatiei reprezinta GARANTIA aproape certa/sigura ca NU EXISTA o sarcina fixata in endometru. Menstruatia se produce in proportie de 99, 99% NUMAI in cazul in care in cursul ciclului menstrual anterior, NU s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in UTER. Prin procesul menstrual care a inceput, este eliminat din organism fostul ENDOMETRU imbatranit si degenerat in care ar fi urmat sa se instaleze/fixeze sarcina daca aceasta s-ar fi format insa ciclul menstrual s-a terminat in ziua de dinaintea pornirii menstruatiei. In concluzie atat teoretic cat si practic se poate considera ca fiind aproape sigur IMPOSIBILA existenta unei sarcini chiar si ipotetice. In momentul actual se pare ca este vorba de o dereglare de natura hormonala care a dereglat intr-o oarecare masura si ciclul nenstrual. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in mod sigur/clar/cert au trecut mai multe de 21 de zile de la data la care s-au produs acele jocuri sexuale, in acest moment iti poti face o testare a urinei pentru a detemina daca exista sau lipseste hormonul de sarcina hCG in continutul ei. Testul de sarcina il poti cumpara de la orice farmacie. Pentru a sti si cum se efectueaza CORECT testul de sarcina, acceseaza si urmareste cu atentie urmatorul link in care este explicat in limba romana de catre un medic modul in care se efectueaza acasa testul de sarcina pe baza urinei. Multa sanatate! https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk

| Ralucami explică (pentru corbulalbrosu):

Desigur,dar daca menstruatia a avut loc exista vreo sansa?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Ralucami):

Trebuie sa stii si sa si intelegi ca intotdeauna pornirea menstruatiei reprezinta GARANTIA aproape certa/sigura ca NU EXISTA o sarcina fixata in endometru. Menstruatia se produce in proportie de 99, 99% NUMAI in cazul in care in cursul ciclului menstrual anterior, NU s-a produs fecundarea ovulului si din acest motiv NU s-a format si NU s-a instalat o sarcina in UTER. Prin procesul menstrual care a inceput, este eliminat din organism fostul ENDOMETRU imbatranit si degenerat in care ar fi urmat sa se instaleze/fixeze sarcina daca aceasta s-ar fi format insa ciclul menstrual s-a terminat in ziua de dinaintea pornirii menstruatiei. In concluzie atat teoretic cat si practic se poate considera ca fiind aproape sigur IMPOSIBILA existenta unei sarcini chiar si ipotetice. In momentul actual se pare ca este vorba de o dereglare de natura hormonala care a dereglat intr-o oarecare masura si ciclul nenstrual. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu cred ca e vorba de o sarcina daca ti a venit menstruatia chiar daca mai devreme. Burtica proeminenta se datoreaza probabil unui regim alimentar nesanatos cu multi carbohidrati simpli, grasimi nesanatoase, prajeli, produse fast-food, dulciuri si sucuri carbogazoase. Si greata poate avea cauze stomacale sa poate ti ai indus in subconstient ideea ca esti gravida si a atare manifesti simptome. Numai bine