| Marinusky a întrebat:

Salut acum câteva zile am făcut o cu prietena mea, am inceput cu un oral apoi mi am pus protectia și după vreo 2-3 minute l am simțit cum s-a rupt, țin să menționez că nu mi am dat drumul și am mai bagat o doar o data apoi am scos o. Fata nu era în perioada fertila. Dar am auzit că există nu știu ce lichid ce mai curge, credeți că ar trebui să mă îngrijorez? Cate șanse ar fi să rămână însărcinată?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata nu era in peioada fertila, nu sunt sanse sa ramana insarcinata.

Cat despre prezervativul rupt, te sfatuiesc ca data viitoare sa cumperi masuri mult mai mici de prezervative, ca ele se rup doar cand sunt prea mari, puse pe un cuculet mic, rasucindu-se in timpul sexului, pana se rup. Deci, fii realist si lasa rusinea la oparte, ca prostia va poate costa o sarcina sau vreo boala cu transmitere sexuala, daca mai ajungi si pe la fete deochiate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Conditia strict necesara si obligatorie pentru ca o sarcina sa se poata forma/sa ia nastere se poate realiza NUMAI daca cel putin intruna dintre zilele sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, ajunge IN VAGIN indiferent prin ce mod si in ce cantitate, SPERMA VIABILA. Sarcina NU se poate forma si nici sa ia nastere in afara zilelor fertile si de asemenea nici prin intermediul lichidului preejaculator fiindca acest lichid asa cum este produs de glandele bulbouretrale (Cowper) NU contine spermatozoizi viabili, fiindca rolul si rostul producerii acestui lichid de catre organism este cu totul altul. Numai daca sexul este intretinut in timpul perioadei fertile a ciclu menstrual doar in acel caz poate exista posibilitatea si probabilitatea de a se putea forma o sarcina, insa si atunci doar in cazul in care din cauza lipsei de experienta ai fi ''scapat'' SPERMA in vagin. In caz contrar, adica asa cum reiese din descrierea ta probabilitatea de a se putea forma o sarcina practic este exclusa sau altfel spus aproape imposibila. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Cam zero.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea si nici nu era in perioada fertila, nu poate fi vorba sa ramana gravida.

| H321G4U5 a răspuns:

Exista sanse nule ca ea sa rama gravida.Nu ai de ce sa te ingrijorezi