| e36 a întrebat:

deci am facut sex neprotejat cu prietena mea, si era virgina. Nu mi am dat drumul in ea, dar dupa ce am scos-o am vazut acel lichid preseminal. Intrebarea e: care sunt sansele ca ea sa ramana insarcinata? Nu este in perioada fertila

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca contactul sexual de dezvirginare s-a petrecut exact asa cum ai descris in intrebare, posibilitatea de a se forma o sarcina teoretic poate fi considerata ca fiind destul de mica dar nu 100% IMPOSIBILA. O sarcina se poate forma/lua nastere NUMAI in cazul in care contact sexual este intretinut in MOD OBLIGATORIU IN PERIOADA FERTILA. Orice fata/femeie trebuie sa stie ca pentru a se forma o sarcina in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia trebuie sa fie obligatoriu in PERIOADA FERTILA, (cele 4-5 zile dinaintea zilei de ovulatie), sau sa existe deja un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2. ) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa intre, ajunga, obligatoriu IN VAGIN, indiferent de cantitatea acesteia fiindca intr-o picatura de sperma exista zeci sau sute de mii de spermatozoizi, care in acest mod vor putea trece din vagin in uter si de acolo in trompele uterine. In concluzie pentru ca o femeia sa poata sa ramana insarcinata; IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA in mod obligatoriu in momentul producerii sexului si NEAPARAT SA PATRUNDA SPERMA IN VAGIN. In lichidul preejeculator pot exista spermatozoizi insa doar in cazul in care masculul a ej aculat mai devreme cu cateva ore si intre timp nu a urinat. Doar tu esti cel care stie exact daca "te-ai scapat in ea", iar ea ar trebui sa stie in mod foarte precis in ce moment al ciclului menstrual era in acel moment, deci doar voi doi sunteti in masura sa va dati voua insi-va raspunsul corect. Probabilitatea de a se forma o sarcina este foarte mica spre imposibila. Multa sanatate!

| e36 explică (pentru corbulalbrosu):

Sa cumpar maine escapelle? Este de ajuns o pastila?

| CuriousStuff a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sincere aprecieri pentru munca depusa pe acest site. Iti multumim pentru rabdarea si profesionalismul cu care abordezi fiecare intrebare la care raspunzi.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru e36):

V-as sfatui ca in nici un caz sa nu faceti o asemenea prostie. Ar reprezenta o crasa IRESPONSABILITATE sa procedati astfel sau sa folositi asa ceva deoarece pastila de a 2-a zi se administreaza DOAR/NUMAI atunci cand formarea/producerea sarcinii este aproape 100% sigura si acest lucru este confirmat de un medic ginecolog. In cazul prezentat de tine si in functie de datele aratate in descrierea ta, posibilitatea de a se forma o sarcina NU EXISTA, deoarece teoretic este IMPOSIBILA.

| CuriousStuff a răspuns:

Depinde de mai multi factori. Daca esti covins ca nu ti-ai dat drumul nu prea sunt sanse sa fi ramas insarcinata. Lichidul ala cel mai sigur e de la ea, nu de la tine (sau mai bine zis de la amandoi).winking

| e36 explică (pentru CuriousStuff):

Pai nici n am apucat sa mi dau drumul, doar am scos o si lichidul a iesit de abia peste 2 3 secunde dupa ce am scos o