| anonim_4396 a întrebat:

Salut,acum cateva zile am incercat sa fac sex cu prietena mea pentru prima oara,ea virgina eu virgin,am folosit prezervativ ca sa fim siguri,am intrat unde trebuie dar pe ea o durea si a renunțat dupa cateva incercari,apoi eu m-am trezit ca mi se ridica cam greu,si am o frica in minte ca nu mi se va ridica cand trebuie,mentionez ca dimineata am erectie si in timpul zilei daca ma ating,cand am fost langa ea ieri am avut, dar am intrat ceva in minte ca nu imi va mai place!

Răspuns Câştigător
| AfroBelgianu a răspuns:

Asta se întâmplă la început din cauza lipsei de experiență și pentru că probabil ești agitat și te stresezi nu cumva să o lași gravidă, să se rupă prezervativul etc. Încearcă să te relaxezi complet si renunță să te uiți la filme porno si să te masturbezi ( asta dacă o faci), mai ales înainte de act. Cu timpul o să dispară problema asta, totul ține de minte si de auto-control.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suntem cam micuti de varsta si fara experinta, nu-i nimic, iti vei revenii peste fvreun an sau doi, cand mai cresti si poti sa-ti controlezi erectia.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este teama fireasca a fiecarui baiat lipsit de experienta. Poti fi sigur ca totul va decurge normal mai ales daca si partenera va incerca sa te sustina. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Scoate acel ceva din minte și o să vezi că totul e OK!

| seth2016 a răspuns:

Daca ai erectie dimineata cauza nu e organica. E psihologica, frica, anxietate.

Inainte de a va apuca de sex ar trebui sa va asigurati ca relatia voastra e OK, ca amandoi sunteti dispusi sa mergeti mai departe, fara presiuni din partea celuilalt. Dupa sex relatia voastra poate fi mai apropiata sau din contra se va raci. Fiti realisti si pregatiti pentru ambele.

Frica ta e irationala. Prima data oricum nu va fi placut pentru ea. Durerile vor fi mai mari sau mai mici.

Ca sa fie mai placut incalziti-va indeajuns inainte: asta face ca penisul sa intre in erectie si vaginul sa se lubrifieze. Daca e nevoie folositi lubrifiant suplimentar.

Fiind prima data probabil nu va veti sincroniza. Asta se invata cu timpul. Poti introduce degetul ca sa verifici lubrifierea. Daca ti se pare ca nu e de ajuns toarna lubrifiant.

Inainte sa-ti pui prezervativul pune o picatura de lubrifiant in rezervor. In timp ce tu te chinui cu prezervativul prietena ta freaca glandul prin prezervativ si poate lipi buzele ei de ale tale. Asta mentine erectia. Daca tot ai teama ca scula te va lasa cu ochii in soare puteti exersa inainte, o data sau de mai multe ori.

Cand va hotarati sa o faceti din nou aveti sanse sa fiti mai relaxati. Scula ramane in erectie, lubrifierea va fi suficienta si durerea va fi mai mica.

Bafta!

| n1445 a răspuns:

Totul este normal stai linistit laughing asta se intampla din lipsa de experienta si poate si pentru ca ti-e frica de o sarcina nedorita. Relaxeaza-te.

| Mriio a răspuns:

Faza e ca a 2a zi langa ea am avut erectie si era tare apoi dupa o pauza a incercat iarasi sa vedem daca am erectie, dar la mine a aparut in minte ca nu o sa pot sa ma ridiclaughing si nu prea se ridica si am observat cand sunt stresat ca ma gandesc la faza ca nu o sa pot nu prea functioneazalaughing)

| Mriio a răspuns:

Greta,am 22 dejalaughing)

| NumePublicUsername2000 a răspuns:

Incearca cu o macara