| deadgirl a întrebat:

Acum doua luni mi-a intirziat menstruatia cu 7 zile, luna urmatoare a fost la timp acum insa, luna asta iar intirzie deja cu 9 zile. Am avut dureri in partea de jos cred ca am racit. Cum credeti poate fi vorba de o sarcina? Vreau sa mentionez ca am avut relatii doar inainte de prima intirziere. Ce poate fi?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e sarcina, ci o dereglare serioasa. Avand si dureri, lucrurile sunt cu atat mai grave. Maine dimineata ar trebui sa te vada un ginecolog pentru a incepe investigatiile. O menstruatie atat de neregulata este intotdeauna un semnal de alarma serios.

| amanda33 a răspuns:

Pai da racesti pentru ca umblii cu mijlocul gol. Ia tratament pentru raceala normal, no spa pentru dureri, si ia-ti o bluza care sa iti acopere spatele.winking Iei si anticonceptionale?

| deadgirl explică:

Stiu de control da am o mare dilema. nu vreau ca parintii sa afle ca mi-am inceput viata sexuala, prietenul fiind peste hotare nu am cu cine sa ma duc la control /nu am 18/ Poate ceva medicamente ma sfatui sau ciaiuri?

| deadgirl explică:

Nu pentru ca am o oarecare frica de ingrashat. Ne protejam cu prezervative si nu avem relatii stabile, adica prietenul meu este mai mult plecat.