| DieterBortscher a întrebat:

Salut. Acum vreo 2-3 ani de zile, am mai pus o intrebare despre "cum sa iti faci o iubita" sau ceva de genul si mi s-a spus sa ies mult pe afara. A fost o perioada in care, pe de-o parte, simteam nevoia de a avea pe cineva langa mine, dar pe de alta parte, am vrut sa fiu singur un timp, ca sa ma pot concentra pe mine insumi. Mi-am indeplinit 70% din ce am vrut sa realizez, iar cu actualul loc de munca, am mult mai mult timp liber ca sa pot iesi prin oras. Am abia 22 de ani impliniti.
Mi-a dat cineva acum foarte mult timp, dar si acum recent, un "hint" de a merge prin cluburi pentru asa ceva. Sincer va spun, nu am fost niciodata intr-unul, deoarece, unde am locuit in Romania, nu am avut asa ceva in zona. Insa, fiind in Germania, aici sunt foarte multe si mi s-a propus in weekend-uri sa iesim la o distractie, una alta.
Eu nu prea stiu cum sta treaba cu cluburile astea. laughing Sincer, nu am asteptari cine stie ce mari ca sa am "aventuri" cu fete pe acolo, ci mai degraba sunt curios, pentru ca e prima data cand as merge, practic, ies mai mult ca o iesire cu baietii decat pentru asta. Cum este? Sau ce experiente ati avut acolo voi? E chiar asa cum spun baietii astia? Sau puteti povesti orice, din perspectiva voastra, cum a fost prima data cand ati mers intr-unul.
Sunt curios sincer. Poate invat ceva de la voi laughing

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu iti sugerez sa te inscrii la activitati din sfera voluntariatului, sigur gasesti pe cineva si porniti pe picior un pic mai serios decat in club sub influenta alcoolului.

| Mitzupitzu a răspuns:

Am fost o singura data cam 5-6 minute. Cluburile sunt un fel de lupanare cu muzica tare si lume pestrita.