| anonim_4396 a întrebat:

Salut am 10 ani sunt in clasa a5a imi place de un baiat, calin. ieri l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine fiindca ne placem amandoi. ee al zis da mi-ar placea. dar nu imi zice nici uibita sau cv de genu asta
la scoala nu prea ma baga in seama ajutoor. si mai am cv daca un baiat ma intreabaDECE IL PLAC CE II RASPUND ADICA CHIAR NU STIU

Răspuns Câştigător
| Roxanita1998 a răspuns:

Buna pai poate ii rusine sa umble cu tine sau nu vrea sa afle lumea ca voi sunteti impreuna! si poate nu iti spune iubita pentru ca ii este rusine poate nu a avut pana acum o iubita si nu stie sa pretuiasca o fata! si la 10 ani esti prea mica pentru prieten!

7 răspunsuri:
| mihaMGB a răspuns:

Pe bunee! Ai 10 ani pentru D-zeu si deja iti faci probleme de "cuplu"! trista copilarie aveti voi! ma roghappy lasand asta la o parte,problema ta nu este de fapt o problemahappystai linistita,sunteti la o varsta mica deci nu te poti astepta sa se transforme intr'un Romeo din telenovele si sa te umple de speudonime amoroasehappyNu vad de ce ar fi neaparat sa iti spuna brusc iubita sau mai stiu eu cum doar pentru ca aveti o "relatie" daca o pot numi asahappyIar partea cu bagatul in seama,nu e nici pe departe o problemahappyDoar nu ai dori sa isi petreaca tot timpul cu tine asa dintr-o data? Ai rabdare,tu pari sa doresti ceva mai mult decat ar dori el,este mic pentru a gandi matur,iar pentru o relatie este nevoie de putina maturitatehappy asa ca ai rabdare sa mai cresti pana sa ai relatii in adevaratul sens al cuvantului,si bucura'te de momentele dragute pe care le poti avea impreuna cu baiatul de care iti este draghappy Iar pentru ultima ta intrebare,foarte simplu! Gandeste'te ce iti place cu adevarat la el,doar ai un motiv pentru care il vezi mai specialhappy felul de a fi, ochii/gura/corp/freza/zambet/etc, felul de a vorbi, gandireahappy vezi tu ce te atrage cu adevarathappy

| Lette a răspuns:

Eu la 10 ani ma jucam sotron in fata blocului si aveam mii de vanatai pe picioare.Singurele probleme pe care le aveam cu baietii erau legate de v-ati ascunselea.La 10 ani tu ai prieten? Dar la 20 cati o sa ai?

| Deriss01 a răspuns:

Daca suntetsi "impreuna" nu trebuie neaparat sa iti spuna "iubita " sau sa te alinte cumva daca nu simte nevoiawinking si oricum nu trebuie sa iti faci griji de asta la varsta ta happy am fost si eu cu un baiat pe la 11 ani laughing dar nu aveam asa mari asteptari de la el. adica eram doar ca doi prieteni propiatsi, stateam mult impreuna pentru ca ne placea sa stam impreuna. nu trebuie sa te agitsi asa mult suntetsi abia la inceputwinking si din punctul meu de vedere ai prea multe asteptari de la un baiat intr-o relatie la 10 ani. baietii se maturizeaza mai greu deci incearca si tu sa nu mai ceri asa multe de la elwinking o sa se intample toate la momentu` potrivit. legat de ultima intrebare, spune ce iti place cu adevarat la el. adica : felul lui de a fi, felul in care te priveste, ochii, zambetul. orice iti place la el happy sper ca te-am ajutat big grin

| tin4ik_5426 a răspuns:

Pai nu te baga nici tu in sufletul lui, fal gelos, dar fai si ochi dulci. Asa ai sa-l inebunesti. Daca te intreaba cineva de ce il placi, spune-le simplu: are ceva special care iti place tie...si gata!

| Maliiiii a răspuns:

Pai nu.ti zice pentru ca probabil ii e rusine sau vrea sa.l bagi tu in seama.thinking
Eu as zice sa incerci sa vb cu el.Succes:*!

| didididutza a răspuns:

Culcate cu el si vezi ce se intampla