| nogayman a întrebat:

Salut am 13 ani... Sunt impreuna cu o fata si pentru prima oara si am si facut dragoste, neprotejat. Ma rog m-ai mult prin pantaloni, dupa doar cu degetul si dupa i l-am bagat de vreo 2-3 ori si n-am ejaculat. acum imi este frica sa nu ramana insarcinata, inca este virgina. Adica am o stare super naspa, nu ma simt bine ...simt ca am facut o greseala, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

O SARCINA se poate forma/naste/lua fiinta NUMAI/DOAR daca SPERMA ajunge in vaginul partenerei, INDIFERENT prin ce mod, deci nu doar prin contact sexual ci si prin masturbare si in orice cantitate, dar pentrua a se putea naste/forma o sarcina acest lucru trebuie sa se intample in mod obligatoriu intr-una sau in toate cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE + ziua OVULATIEI. In cazul in care joaca/sexul/masturbarea este practicata in orice zi in afara celor 4-5 zile fertile ale ciclului menstrual, formarea unei sarcini devine IMPOSIBILA chiar si in cazul in care SPERMA ajunge in vagin. Multa sanatate!

21 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De fapt voi nu v-ați futat-ați făcut doar ceva peting. Stai liniştit, e nevoie ca sperma ta să ajungă la ea în vagin, şi asta fix în zilele fertile ale ciclului ei menstrual.

| nogayman explică (pentru mihai69):

Si daca aveam sperma pe penis cand i-am bagat-o, ca i-am bagat-o doar de 2-3 ori e posibil sa ramana insarcinata?

| mihai69 a răspuns (pentru nogayman):

De unde spermă copile dacă nu ai ejaculat?!? iar în lichidul prespermatic sunt spermatozoizi doar dacă ai făcut mai devreme vreo labă... și n-ai fost la pipilică pe urmă. Ceea ce nu prea cred.

| nogayman explică (pentru mihai69):

Nu am facut o ****, dar am fost foarte excitat gen ne frecam unu de altul

| Emilian65 a răspuns:

In momentul in care ai penetrat-o de 2-3 ori aveai sperma pe penis si ea era in perioada fertila, este posibil sa fi ramas gravida. Tot in urma celor 2-3 penetrari, ai dezvirginat-o, deci nu mai este virgina.

| nogayman explică (pentru Emilian65):

Nu a curs deloc sange, doar a durut o putin, poate ramane insarcinata?

| Doub a răspuns:

Nu ti-a ejaculat degetu'? grav

| LPCTSTR a răspuns:

Pe bune? 13 ani si voi va jucati cu d-astea?
Chiar asa au ajuns copii care au relatii la 13 ani?
Si nu, sperma trebuie sa ajunga inauntrul vaginului si doar daca o penetrezi si ejaculezi in ea, va ramane gravida.
Iti sugerez sa faci niste plimbari in loc sa te joci cu d-astea.

| nogayman explică (pentru LPCTSTR):

Daca aveam lichid preejaculator pe penis, si i l-am introdus in vagin, poate ramane insarcinata?

| Nemessys a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tu si acum te mai miri? laughing) E la,, moda"... Nu mai suntem pe timpul bunicii sa facem sex dupa nunta. happy Si doar pentru copii.

| MrJoker30 a răspuns (pentru nogayman):

Pai acum hotaraste-te... ori aveai sperma pe puta, ori aveai lichid preejaculator, ori nu ai ejaculat deloc? laughing)))))

| mihai69 a răspuns (pentru MrJoker30):

Tare mă tem că dormea cu una în pat și a avut o poluție...

| MrJoker30 a răspuns (pentru mihai69):

Mor laughing)

| mihai69 a răspuns (pentru MrJoker30):

Ești urs?!? happy

| SG1995 a răspuns:

Daca ai avut o tentativa sex, si ar fi fost gresit daca ai fi mers pana la capat ca nu sunteti pregatiti niciunul de asta. Iti sugerez ca inainte sa faci sex sa te informezi temeinic pe tema asta. Cat despre prietena ta, daca ambi erati imbracati, sau doar unul din voi mu conteaza, in cazul de fata nu poate ramane insarcinata decat printr-un miracol divin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O greseala evident ai facut.

| MrJoker30 a răspuns:

Cum vrej sa ramana insarcinata daca nu ai ejaculat? Penibil copile, si apropo, fa ceva mai productiv cu timpul tau.

| nogayman explică (pentru MrJoker30):

Hmm. pai in lichidul preejucaltor nu sunt spermatozoizi? Daca aveam lichid pe penis si i l-am bagat in vagin?

| Evolettee a răspuns:

Mi se pare trist că la 13 ani se întâmplă așa ceva

| kingdrlove a răspuns:

La vârsta ta mă jucam cu cucu-n nisip, nu în fetițe.