| SoWeird a întrebat:

Salut, am 14 ani si imi place mult de o fata si am impresia ca si ei ii place de mine. Imi zambeste, imi face ochi dulci, etc. Din pacate eu sunt timid si nu stiu ce sa fac. Nu am experienta in asta, va rog sa fiti seriosi.

Răspuns Câştigător
| ALex_Alex_1995_FnVL a răspuns:

Ca sa-i inpartasesti cea ce simti, trebuie sa o scoti undeva unde sa te poata asculta. daca nu vrei sa o scoti in oras, incearca pe site-uri de socializare, acolo scapi de emoti, cel mai indicat e in 4 ochi, in parc /oras/suc etc big grin bafta

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca nu scapi de timiditate, vor fugi fetili de tine

| Azµre a răspuns:

Să te bagi în seamă cu ea să vorbești cu ea apoi să o scoți afară!

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Ii place de tine! Eu zic sa ii trimiti tot felul de biletele, mie mi se pare romantic si vorbeste cu ea pentru ca daca nu vorbesti o sa creada ca nu o placi! Bafta

| SoWeird explică (pentru BeautifulAngelOana):

Nu prea ma ajuta... Ma refeream la cum s-o abordez, ce sa ii spun, gesturi, complimente. Astept alte raspunsuri dar multumesc oricum... Puteti sa va grabiti? sunt putin cam disperat si nu mai stiu ce sa fac.

| HouseHouse a răspuns:

Nu o baga in seama! O sa se apropie ca naiba de tine iar in momentu ala o iei in brate si ii spui ca iti place de ea
.Nu conteaza ce crede desprea tine asa pierzi dar nu uita,, dc sa nu incerci?''
Gandeste asa cand mergi la ea ce pierd? ce se intampla rau daca fac asta? si ai sa vezi ca nu pierzi nimic ba din potriva vei castiga. MULT NOROC!:d

| ALex_Alex_1995_FnVL a răspuns:

Ceau, nu asculta, prostia asta cu biletelelelaughing):-J
du-te vorbeste cu ea, fa-o sa rada, vorbestei frumos, (nicioadata sa no iei la misto) invit-o la plimbari seara, spune-i, ca te-ai atasat mult de ea, ia-o in brate, daca e suparata, intreab-o ce a patit, scoteo la un suc, vorbeste des cu ea, ( noapte buna, buna dimineata) etc, CEL mai important, sa fi sincer cu ea, sa nu te dai la alte fete, ca sa-i arati ca doar pe ea o vezi in fata ochilor( cel putin eu asa procedez ) sper sa-ti fie de folos:*:* bafta

| SoWeird explică (pentru ALex_Alex_1995_FnVL):

Am uitat sa spun : ea a mai avut relatii din astea si am observat ca e genul de fata care nu se fereste sa spuna ceea ce are de spus, e si " de gasca " dar poate fi si foarte sensibila si as vrea sa stiu mai mult ce sa fac la inceput, sa trec de " zona prieteniei " ce ar trebui sa-i spun prima data? ce ar trebui sa fac sa ii impartasesc ceea ce simt?

| ALex_Alex_1995_FnVL a răspuns (pentru SoWeird):

Ca sa-i inpartasesti cea ce simti, trebuie sa o scoti undeva unde sa te poata asculta. daca nu vrei sa o scoti in oras, incearca pe site-uri de socializare, acolo scapi de emoti, cel mai indicat e in 4 ochi, in parc /oras/suc etc big grin bafta