| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt baiat. Am o relatie la distanta de aproape doua luni. Ne intelegeam foarte bine pana aseara cand eu am facut o "gluma" foarte proasta din care s-a inteles altceva... eu voiam sa ne amuzam, dar a iesit altceva. Ceva super naspa din care se intelegea ca as fi dispus sa o insel ceea ce nu este asa. Ideea este ca am incercat sa fac o gluma si totul a luat o intorsatura super urata. Mi-am tot cerut scuze si aseara si in dimineata asta si i-am explicat ca nu as insela-o. O iubesc super mult, chiar nu vreau sa fie acesta sfarsitul. Este prima mea relatie (daca ajuta cu ceva). Faza este ca eu sunt prost si stiu ca nu ma poate ierta asa de usor, dar sper ca o sa ma ierte pana la urma, eu chiar o iubesc si nu vreau sa se termine totul acum sad. Ce as putea sa fac sa o mai inveselesc sau sa o fac sa ma ierte? O sa ma mai ierte macar? Ajutor!

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă o tot bați la cap o să continue cu atitudinea asta de „te ignor să văd cât te ține". Las-o și nu o mai căuta atât să vezi cum îi trece supărarea. E o atitudine foarte greșită ce faci tu și o să o înveți așa de o să-ți facă crize din cele mai stupide lucruri. când greșești, îi explici de ce ai făcut ce ai făcut, îți ceri scuze, dacă e cazu îi spui că n-o să se mai repete and that s it.

| Violleta2022 a răspuns:

Realatie la distanta nu rezista nici inter adulti, care sunt mult mai stabili emotional, dapai inter voi, copilasii.
de ce nu-ti acuti o fetita din scoala ta, sau din vecintate, in felula sta iesiti sa va plimbati, sa va jucati impreuna, sa va bucurati de o relatie adevarat, nu una fake.

| mihai69 a răspuns:

Auzi? dacă vrei să vezi dacă merită să mai continui, îi spui așa: „X, uite care e treaba: eu doar am vrut să fac o glumă (proastă, din păcate) și tu ai înțeles totul aiurea. Eu deja mi-am cerut scuze și ți-am explicat cu subiect și predicat ce și cum. Dacă vrei să mai vorbim, scrie-mi. Dacă nu, rămâi cu bine. Eu nu te mai deranjez".
Dacă într-un interval rezonabil de timp (2-3 zile maximum) răspunde, e de bine. Dacă nu... nu. N-a fost să fie. Nu vă potriviți și n-are rost să insiști. Nu a(ț)i face decât să amânați cel mult inevitabilul: despărțirea.

| ywar a răspuns:

Poti sa o inseli linistit, relatiile la distanta NOT GOOD! Ea a ieist cu 100000 de baieti, crede-ma! Ai 14 ani si esti crud, nu intelegi. Ia-o ca pe o pastila amara, cum spunea cineva pe aici. Gaseste pe cineva care e aproape de tine si pe care l-ai putea intalni facand activitati impreuna: mergeti faceti sport, va plimbati, mergeti la un concert, mergeti la teatru, mergeti la film, la carting etc. Nu la distanta, nu o sa tina! Da-i papucii si las-o in plata Domnului, nu e ceea ce iti trebuie. Sunt un barbat matur si trecut prin viata si stiu ce spun. Sa nu-ti para rau.

| Anonima163333 a răspuns:

Relatiile la distanta nu exista.O stiu din propria experienta.Nu vreau sa te supar, dar de unde stii ca ea n-are inca 10 iubiti pe net sau unde sta.
Oricum la 14 ani mi se pare ca ii cam repede pentru o relatie.Gasaste-ti o fata prin apropiere cu care sa iesi pe afara si sa te bucuri de viata, daca chiar iti doresti o iubita.

Pentru aceasta fata, incearca sa-i explici ca te-ai exprimat gresit. Daca tine la tine te va ierta.SUCCES!

| S8N a răspuns:

Știu că este o pastilă greu de înghițit, dar RELAȚIILE LA DISTANȚĂ NU FUNCȚIONEAZĂ!

Bag-o la cap. Găsește-ți o fată care stă în apropriere de tine și stai cu aia. Relațiile la distanță nu ajung la nimic, doar te opresc din a avea succes cu alte fete și îți dau un sens fals de confort.

| Daz01 a răspuns:

Exact această situație dovedește imaturitatea voastră și că este mult prea devreme pentru voi să aveți relații. Nu spun că este rău că aveți relație la vârsta voastră, dar nu este nici un lucru bun. Nu poți face nimic mai mut decât ce ai făcut deja, adică să-i spui că a fost o glumă și să-i spui că-ți pare rău. Dacă te va ierta depinde doar de ea și de ce simte ea pentru tine.

| Mihaela2023 a răspuns:

Trebuie să te întâlnești cu ea să te cunoască mai bine și atunci o să aiba încredere in tine. Ea crede că îți bați joc de ea, pentru că nu o cunoști

| Dani6421 a răspuns:

Eu zic sa te lasi de viata.

| bepisu a răspuns:

Oricat ti-ai cere scuze ea tot nu ar accepta realitatea (faptul ca ceea ce ai spus a fost o gluma). Relatiile la varsta asta de obicei nu dureaza mult si sincer nici nu merita sa te stresezi. Las-o in pace si daca se calmeaza poti sa incerci sa te impaci cu ea la urma rolling on the floor