| IisusDinNazareth a întrebat:

Am 16 ani si am o intrebare. Cand ma masturbez ejaculez repede (1 min. maxim 2). Din ce cauza? Cum pot rezolva asta? Inca sunt virgin si nu vreau sa ma fac de ras cand voi face sex.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de asa numita ejaculare precoce care se produce imediat dupa instalarea excitatiei indiferent de natura acesteia. Ejacularea precoce este considerata ca fiind o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie (a surescitarii), a starii de abstinenta prelungita, dar mai ales in cazul tinerilor/adolescentilor, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si mai ales ca acestea sa fie intretinute cu una si aceeasi persoana se va obtine experienta sexuala necesara pentru a putea coordona, controla si retine ejacularea pe o perioada dorita. Doar daca se procedeaz astfel, in majoritatea cazurilor procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat o iubita adevarata, unica ar reprezenta tratamentul adecvat fiindca numai prezenta/existenta ei, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| EmanuelKant a răspuns:

Daca nu te mai masturbezi nu mai ejaculezi, simplu.

| IisusDinNazareth explică (pentru EmanuelKant):

Asa. si cand imi voi incepe viata sexuala nici nu o bag de 2 3 ori si deja ejaculez. straight face

| EmanuelKant a răspuns (pentru IisusDinNazareth):

L**a e una, sexul e alta.Nu poti sa fi Terente din prima.Asa e normal sa se intample.