| AlexandraIsabella a întrebat:

Salut.Am 16 ani si de 5 luni încoace umblu cu tigani.Mama stie si acum nu ma mai lasa sa ies din casa, dar mie tot imi e dor de ei.Am cunoscut un baiat printr-o prietena care mi s-a părut foarte dragut,e frumos,se purta la inceput foarte frumos cu mine,si m-am îndrăgostit de el.M-am culcat si cu fratele lui,si l-am cunoscut pe varul lor,care venise din Germania,si era frumos,avea niște ochi superbi, si se purta frumos.Cand a auzit de ei si mai ales ca m-am culcat cu tigani,mama nu ma mai lasa nicăieri si zice ca ma urăște,ca nu mai sunt copilul ei,etc, dar eu tot nu imi pot lua gândul de la ei.Cum sa fac?

15 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca sunt de etnie rroma si plecati prin tari straine, mama ta stie ce stie... Incearca sa o asculti, daca nu vrei sa fi vrajita de cel care esti indragostita. Asta e si metoda lor, te lasa sa te indragistesti, iti fac toate poftele a inceput si te vrajesc sa-ti parasesti si cuibul parintesc definitiv pentru o viata mai buna cu rromul tau. Apoi ajunsa in Germania, crezi ca se va mai purta la fel? Crede-ma sunt si au fost atatea cazuri de a mintii fetele si apoi le ademenesc intr-o lume a drogurilor si a prostitutiei.

Ce sa faci? Sa-ti iei gandul de la el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti asculti cu sfintenie mama. Deocamdata de bine de rau, ea este cea care se ocupa de educatia ta, si ca orice mama iti vrea doar binele chiar daca pentru a reusi sa ti-o ofere, se vede nevoita sa foloseasca "fortarea" ta de a intelege ca este in folosul tau. Iar ca raspuns la intrebarea de final, ai putea incepe prin aceea de a o asculta si de a-ti baga mintile in cap. Succes!

| Fatamuntilor a răspuns:

Deci asa zisul tau prieten a fost de acord sa te imparta cu fratele si cu verisorul.Crezi ca te iubeste? Eu una, nu cred!
Ai dezamagit-o pe mama ta pe buna dreptate.E DUREROS pentru o mama sa afle ca fiica ei face sex cu mai multi parteneri.La nici 17 ani..Trist! Mama ta a zis astea la suparare.Fii sigura ca te iubeste.Nu tot timpul parintele trebuie sa si arate asta!
Asculta-ti mama, indeparteaza-te cat mai repede de acei oameni pana nu e prea tarziu.
Va trece ceva timp pana mama ta isi va recapata increderea in tine.

| minrest a răspuns:

Mama ta isi da seama ca nu degeaba baietii astia te manevreaza sa te culci cand cu unul, cand cu altul dintre ei, intentia lor este sa iti depasesti toate retinerile morale ca sa te poata scoate la produs. Dupa aia o sa iti ia actele si o sa te reduca la sclavie, ca sa iti ia toti banii.

| pufulescu a răspuns:

In cazul tau nu este discutabil faptul ca ai facut sex ci ca ai facut cu mai multi din aceeasi familie.
Continuand tot asa vei ajunge sa te " scoata la produs " si de asta mama ta nu te mai lasa sa iesi din casa. Nu conteaza ce rasa sau natie sunt respectivii, esti deja la capatul de sus al unei pante periculoase! Eu zic sa iti revii din transa asta sexuala pana nu sfarsesti rau.

| Mussette a răspuns:

Asculta-ti mama ca stie foarte bine ce face. Doar nu vrei sa traiesti toata viata, cand cu uunu, cand cu fratele, varu au alte rude.

Răspuns utilizator avertizat
| Enertx a răspuns:

Fugi de tigani ca de dracu, poti sa te culci cu ce natie vrei tu dar fugi de tigani ca de dracu!

| madaly a răspuns:

Nu intentionez sa judec pe nimeni pentru ca fiecare actioneaza asa cum simte. Ma voi limita doar la a-ti spune ca nu e in regula ce ai facut. Asculta-ti mama pentru ca, desi acum ti se pare ca nu are dreptate, mai tarziu vei realiza ca nu-ti voia decat binele. Problema nu e ca ai facut sex sau ca ai prieteni tigani, ci ca deja sunt cam multi baieti intr-o ecuatia, parerea mea. Incearca sa gandesti lucurile la rece si sa iti dai seama de cine iti place cu adevarat pentru ca la aceasta varsta exista tendinta sa fii putin cu capul in nori, dar mai apoi vei regreta daca nu actionezi cum trebuie acum. :*

| Cristina_Precup_1997 a răspuns:

Sari pe geam si mai culcate o data cu ei... Poate asa o sa-ti mai treaca dorul

| AlexandraIsabella explică:

Pai pana acum am avut mai multe relații si mama n-a zis nimic, dar cand a auzit ca umblu cu tigani, deja a fost prea mult, si a deranjat-o.De ce oare?

| AlexandraIsabella explică:

Problema ei e următoarea:ea stie ca nu mai sunt virgina demult, si deja e faptul consumat, problema e ca am avut relații cu tigani si intre ei își împart partenerele cum ar împarții o pâine, iar mamei nu ii place deloc acest stil, plus ca la ei in casa se si bea.

| Oana92 a răspuns (pentru AlexandraIsabella):

Si tu mai intrebi oare de ce nu e de acord cu asta? Prostia e infinita!

| AlexandraIsabella explică:

Pai am ținut la ei, si de asta am făcut-o.

| AlexandraIsabella explică:

De ce? Tiganii nu sunt si ei oameni?