| ElisaIonescu a întrebat:

Am o mare problema.Eu am fost cu un baiat la care am ținut foarte mult, dar au fost certuri grave intre noi si ne-am despărțit.Am fost apoi cu varul lui care a plecat in Germania si dupa am fost cu altcineva ca sa il uit.Apoi m-am împăcat cu fostul,dar iar ne-am rănit reciproc,iar plânsete,crize de nervi,tăieturi,iar ne-am despărțit. Dupa ce a venit varul lui din Germania,iar m-am culcat cu el si cu un prieten al fratelui fostului,asa,la beție.
Acum fostul meu a plecat in Anglia,varul lui la fel, si acum am realizat ca mi-e dor de ei.Am realizat cat greșeam cand el se ducea pana la magazin si vorbea cu vecinele,iar eu ii făceam crize de gelozie si ma tăiam,iar eu ma culcam cu altii sub ochii lui, si nu imi pasa.Acum imi pare rau si am vb cu mama lui si am aflat ca alaltăieri s-a tăiat din cauza stresului si cand s-a apropiat mama lui de el,a zis ca nu vrea pe nimeni decat pe mine, era la spital si o ținea una si buna ca el o vrea pe Elisa.Si am plâns pana cand am adormit.
Ce sa fac ca imi e dor de ei? Cum pot sa fac sa-l aduc înapoi?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i dragoste la nici unul din voi, cred ca va jucati unul cu altul, ca sa va raniti sentimentele si sa va aratati unul altuia, cat sunteti de bravi si de ieftini.
Sa sari din barbat in barbat si apoi sa te intorici la aceeasi, nu denota ca ai iubii pe cineva, dar denota ca iti pasa doar de propria satisfactie si atat.

| vocea a răspuns:

Iubita mra e simplu in dragoste nu conteaza detaliile tot ce trebuie sa faci e sa il lasi sa te paraseasca, nu il mai suna sau cauta, orice gest de umilinta si de iubire fata de el se va intoarce impotriva ta, poti sa te sufoci sau sa te zvarcolesti nu il suna lasa orgoliul lui sa functioneze pentru tine, el acum crede ca esti telecomanda lui cu timpul isi va schimba parerea daca faci ce iti spun altfel si daca se intoarce la tine te va parasi, crede-ma va merge dau scris poti sa ma contactezi si sa iti spun mai detaliat, bafta draga

| FemeiaPisică a răspuns:

Foarte bine că au scăpat de tine! Faci sex pe unde apuci și spui de iubire, tipic adolescenților.

| MrLucas a răspuns:

Dar stiu ca nu pierzi timpul laughing).Nu prea stii nici tu ce vrei, ba tie dor de amandoi ba ai vrea sa il aduci inapoi doar de 1. Sfatul meu, mai sari putin gardul, poate iti vine inspiratia.

| ElisaIonescu explică:

Stiu ca eu il caut mereu, dar acum am realizat ca il iubesc.Indiferent cu câte s-a culcat, s-a întors la mine, indiferent cu cati m-am culcat eu, m-am întors la el.Asta înseamnă ca ne iubim. Daca in crizele alea de disperare m-a strigat încontinuu pe mine, înseamnă ca ma iubește si e prea mandru.Si poate nu s-ar fi tăiat daca eram eu langa el sa poată sa vorbească cu mine, cum făceam înainte.Ii eram sprijin.

| OMFGConrad a răspuns (pentru ElisaIonescu):

"Indiferent cu câte s-a culcat, s-a întors la mine, indiferent cu cati m-am culcat eu, m-am întors la el.Asta înseamnă ca ne iubim." --> Asta o crezi doar tu în mintea ta crudă. Asta înseamnă că nu găsiţi ceva mai bun deocamdată şi vă întoarceţi unde ştiţi că aveţi şanse.

| ElisaIonescu explică:

Stiu,dar acum am realizat cat dor imi e de ei.Si el încă ma iubește, daca a pus-o si pe maica-sa sa ma sune.