| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 16 ani, si m-am indragostit de o fata din liceu. Povestea incepe asa, intr'o pauza colega mea de clasa ma trage deoparte si imi spune ca fata de care e vorba ii place de mine, la inceput nu am dat importanta peste, cateva zile m-am indragostit si eu de ea, problema e ca nici unu din noi nu face primul pas, nu gasesc un subiect cu care sa intru in discutie cu ea. Ce ma sfatuiti sa fac eu primul pas sau sa astept la ea (pana nu gaseste pe altcineva)

6 răspunsuri:
| alexaaa a răspuns:

Buna! daca ea te place si tu te-ai indragostit de ea, nu vad dc nu vb cu ea. unele fete asteapta ca baietii sa faca primul pas, si unii baieti asteapta ca fetele sa faca primul pas. te sfatuiesc sa iei tu initiativa; nu conteaza ce ii zici(nu trebuie sa programezi ceea ce o sa ii zici), pe moment o sa iti vina tie vreo ideewinkingiar dupa aceea, cerei id-ul, dupa un timp daca vrea sa iti dea si nr de tel, vb cu ea, cunoasteti-va.nu aveti nimic de pierdut, ci doar de castigatwinkingsucces!

| Miha a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cat mai repede cu ea, poti so pierzi, un subiect dragut ar fi asta: Auzi ai azi istorie[de exemplu, vezi si tu sa aiba si ea o ora comuna]? Eabig grina! Tu:Ai si tu manualul la tine? Ca nu l-am si ma gandeam ca mi-l dai tuhappy Ea: Dahappy Dupa ii zici, Mersi iti raman datorhappyAsta ar fi o idee, dar incearca sa vb mai repede cu ea, ca sa n-o pierzihappy

| DorelSudoru a răspuns:

Poi du-te tu esti la liceu ce dracu si daca nu poti sa-i zici vb cu ea pe mess sau daca nici asa nu poti trimitei un mesaj zi vezi ceti raspunde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca stii ca sentimentul e reciproc de ce mai astepti?! Stii sigur ca nu vei fi refuzat. go go go

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt nicoleta, am 12 ani si stiu cum e cu ele. fa tu pasu fetelornu le pace sa faca ele primul pas. fetelor le place sa faca baiatul primul pas. si eu am un iubit si stiu cum este.cu placere

| wampir a răspuns:

Mai bine invit-o tu undeva la disco sau la un suc dupa aia o petreci pina acasa si deja ii ceri numarul pe urma ii trimiti sms de dragoste si apoi o sa fie totu super garantez 100%