| Anonimus800 a întrebat:

Am 17 ani și nu am avut o prietenă/iubită până acum.Ce pot face pentru a-mi găsi jumătatea și cum aș putea face să o impresionez/să o fac să mă placă?

Răspuns Câştigător
| RaAlexandra a răspuns:

Totul vine de la sine iar cand vei gasi persoana potrivita vei simți. Incearca sa comunici mai mult si sa intri in contact cu mai multe persoane

Răspuns utilizator avertizat
| RaAlexandra a răspuns (pentru AngelErmin):

Care gena omule? Fiecare are perechea lui iar la un moment dat si-o va gasi. Am dreptul sa-mi spun parerea, prost este comportamentul tau..nu raspunsul meu

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani ai nevoie de o prietena, nu sa-ti gasesti jumatatea, ca nu te insori maine!
Zambeste fetelor pe care le placi si saluta-le, astia sunt primii pasi ca sa le impresionezi prin politete si bun simt.
Daca iti raspund la salut, poti chiar sa intrii in vorba cu ele si asa ajungi sa te faci cu o prietena.

| Donsavas a răspuns:

Trebuie să te placa pentru ceea ce esti. Nu trebuie să te schimbi pentru a impresiona. Se va vedea ca încerci să impresionezi si se va feri de tine ca nu esti natural.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Mai ai de mancat mamaliga pana o sa ti "gasesti jumatatea"

| Savantym910 a răspuns:

încearcă din rasputeri sa iti faci una chiar dacă e greu ca pe la 20 ani o sa regreți că n ai avut una si ca nai încercat mai mult, e doar o parere oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| RaAlexandra a răspuns (pentru AngelErmin):

Daca esti aici sa il descurajezi mai bine sterge-ti nasul si mergi la scoala, nu am stat in aceași banca sa-ti permit comportamentul asta de doi lei