| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani jumate si am penisul de 15cm in erectie, este normal? mai creste si el cv?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este determinat stiintific si medical ca atat dezvoltarea cat si maturizarea completa a intregului aparat reproducator masculin cat si a organului copulator adica a penisului, se termina si ramane practic definitiva dupa implinirea varstei de 16-17 ani. Pe baza masuratorilor efectuate de profesionisti a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci destul de mica in comparatie cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm unde te incadrezi si tu. In plus ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, potenta, dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca nu se reuseste ca acesta sa fie mentinut in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa simta placere, incat sa fie mereu pe deplin satisfacuta. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Hammurabi a răspuns:

Nu știm. Întreabă-l și tu. laughing

Răspuns utilizator avertizat