| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 ani si am facut sex si lasat insarcinata o fata de 15 ani.
Suntem de cateva luni impreuna si am decis impreuna sa facem asta.
Cata puscarie ma asteapta?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Puscarie intre 3 si 10 ani!
Din pacate, un copil de 15 ani nu poate decide nimic.
Asadar, vei intra la: seducere, corupere de minore, si intretinearea de raportui sexuale cu un copil sub 16 ani.

https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-197-cpen
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen
https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-220

| mihai69 a răspuns:

Deși ai merita „fără număr", conform actualului C.P. fapta ta nu se pedepsește.

| Freya1 a răspuns:

Daca nu ai habar despre sex nu mai face.
Tu ai spus ca ai lasat-o insarcinata si ca ati vrut, pe urma ca tu nu ai vrut si habar nu ai sigur daca e insarcinata.
Inainte sa mai faci sex, invata ca trebuie sa te protejezi.Iar daca folosesti prezervativ si acesta nu s-a rupt nu prea are cum sa ramana insarcinata si i-ia mai dat si pastila.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu te reclama la politie si actul sexual a fost de de comun acord poti scapa de puscarie.

| Andreeush a răspuns:

Asumă-ți consecințele faptelor tale.
Tu fiind mai matur trebuia să te gândești la astfel de urmări, trebuia să vă protejați.

| sofisis a răspuns:

Doamne fereste. Da ce ai avut cu saraca fata de ai pus-o sa ti faca copii de la 15 ani? Nu esti normal la cap? Eu te-as interna la nebuni, nu te-as trimite la puscarie.

| UnNumeRandom18 a răspuns (pentru sofisis):

Nu am pus-o sa-mi faca copii. nu vreau sa am copii lana pe la 25-28 de ani. inca nu sunt sigur ca am lasat-o insarcinata deoarece am folosit prezervativ si nu am ejaculat in ea si i-am cumparat si o pastila de a doua zi(escapelle). dar are niste mici sangerari la 6 zile dupa ce a luat-o si de asta am intrebat.

| SG1995 a răspuns (pentru UnNumeRandom18):

Stai boss, dacă ai ejaculat afară, și ai avut și prezervativ sunt 0% șanse să fie gravidă. Dacă era și virgină atunci e clară treaba, i-ai rupt himenul în ***.

| sofisis a răspuns (pentru UnNumeRandom18):

Pai e normal sa aiba sangerari de la escapelle. Asa functioneaza pastila asta. Tre sa ii vina menstruatia.

| SG1995 a răspuns:

Dacă nu e viol, deloc. Maică-mea avea vârsta fete când a rămas însărcinată cu mine, iar taică-meu era pe atunci cam de vârsta mea.

| Plato a răspuns:

Sa speram ca mult. Eu ti-as da 20 de ani, dar codul penal permite maxim 7. Sa speram ca ii iei pe toti.

| Goete a răspuns:

Daca nu ai violat-o, ci e prietena ta si a fost cu acordul ei, nu faci nici o puscarie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| Teo29 a răspuns:

Discuta cu fata respectiva, sa tina sarcina si sa v-o asumati daca v-ati dorit lucrul acesta.

Eventual poti discuta peste ceva timp si cu parintii ei, iar daca fata nu face plangere penala nu patesti nimic.

Oricum, cam mica prietena ti-ai ales dar important este sa nu faca cumva avort...ca e pacat mare, mare, mare!

Isi distruge astfel copilaria prin traume, asa printr-un copil va aduce bucurie poate si familiei ei daca vor fi de acord cu aceasta situatie.

Important este sa stii cum sa gestionezi aceasta treaba cu prietena gravida ca sa nu iasa nimeni in pierdere. Nici tu, nici ea si nici copilasul tau happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Teo29):

Vor intra in casa doua alocatii.