| Deliaclermenti a întrebat:

Am o relatie de 5 ani de zile cu un baiat pe care simt ca nu il mai iubesc si dupa fiecare cearta obijnuinta este cea care ne aduce impreuna. Acum 3 ani jumate am cunoscut un baiat de care m.am indragostit imediat,din pacate el este tigan, nu de satra ci cu obiceiuri si traditi ca ale romanilor. Cu toate astea ai mei nu il acceptau asa ca m.am impacat cu actualul dupa 2 luni de despartire. Nu am putut insa sa renunt la celalalt si ne vedeam pe ascuns, destul de rar dar cat sa ajungem sa ne indragostim tot mai mult unu de altu. Nu m.am culcat niciodata cu el,nu am putut sa imi insel actualul iubit,insa simplul fapt ca imi sterg mesajele cu celalalt ma face sa ma simt foarte prost. Actualul ma inselat acum un an dar nu am fost in stare sa trec peste. Eu nu vreau sa imi bat joc de el sau sa il fac sa sufere. Nu stiu cum sa fac sa fie bine pt toti? Imi e putin frica de reactia alor mei, de gura lumii nu imi pasa. FUNDA

Răspuns Câştigător
| KateMiddleton a răspuns:

Poti sa-l parasesti pe baiatul actual liber, fara nici o remuscare, fiindca el te-a inselat.Ca sa ii convingi pe parintii tai ca si romii sunt oameni la fel ca restul spune-le o mica istorioara care s-a petrecut recent in orasul nostru.*(Unei femei i-a stat rau in mijlocul strazii si nimeni in afara de un grup de trei baieti romi nu i-au atras atentia.Ei au chemat ambulanta si au trimis-o pe bunicuta la spital, apoi s-au dus la copiii ei acasa si le-au dat lista cu cele cerute de bunicuta la spital.Nu sunt sigura ca toti oamenii ar fi procedat la fel.)M-am abatut putin de la tema, dar asta va fi un ajutor pentru parintii tai, ca ei sa sparga stereotipurile si sa nu mai discrimineze tiganii.
Daca baiatul respectiv intr-adevar te place, n-aveti decat sa fiti impreuna.Parintii trebuie sa inteleaga ca dragostea e mai importanta decat etnia si culoarea pielii.
Bafta! Funda?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, de 2 ani si ceva esti si cu unul si cu celalalt! se pare ca esti plina de adrenalina! iti plac provocarile, si iti place sa 'lupti" pe mai multe fronturi. iti plac jocurile dragostei, iti place sa zapacesti baietii, primul nu mai conteaza pentru tine(doar spui ca te-a inselat), esti indragostita de al doilea dar nu stii daca va potriviti si la pat! primul te-a inselat cat timp tu il "inselai" cu gandul! in locul tau as alege calea de mijloc! nici cu unul, nici cu altul! as cauta un al 3-lea dar sigur. si pe placul tuturor. p.s. nu cred ca e bine sa gandesti asa in legatura cu gura lumii! cateodata, gura lumii te ajuta. iar ai tai vor fi langa tine tot timpul. nu trebuie sa-ti fie frica, trebuie sa-i intelegi si pe ei. au avut grija de "floricica" vietii lor(tu) pentru a se mandri cu ea.

| kandaraki a răspuns:

O sa pierzi tot tu din toata situatia data, fiindca te joci pe 2 fronturi si nu va iesi nimic bun din toata treaba asta. Faptul ca te-a inselat baiatul si mai esti cu el? de ce oare? iar faptul ca iesi cu romul, la fel reiese ca iti inseli iubitul, cu toate ca nu faceti sex. De fapt se zice ca daca in relatie nu e sex e doar prietenie. Parerea mea sa te gandesti bine ce vrei de la viata si cu cine vrei sa fii, succes

| DulceLup a răspuns:

Nu fi rea. Chiar daca nu te-ai culcat cu el, tot inselat se numeste. Asa ca, gata. Sunteti chit. Acum... lasa-l pe tigan sa cum ii spui tu. Am o gramada de prieteni tigani. N-am treaba. Dar stii vorba aia: nu da vrabia din mana, pe cioara de pe gard. Toata lumea se cearta. Hai sa fim seriosi. Crezi ca perfectiunea e asa frumoasa? Nicidecum. Mai gandeste-te.

| Gabriela1313 a răspuns:

Ar fi bine sa renunti la cel pe care nu il iubesti. Vorbeste cu el si spune-i ca lucrurile nu mai merg intre voi. Ofera-i sansa sa aiba si el parte de o iubire reala si fa acela-si lucru si pentru tine. In legatura cu parintii ai grija ca uneori au dreptate. Incearca sa cantaresti bine lucrurile inainte sa iei o decizie.

| JIGHIRUS a răspuns:

Problema o rezolvi tu! nu vrei sa iti inseli actualul prieten, dar...defapt o faci! daca el te-anselat, de ce mai esti cu el? de ce il inseli la randul tau? eu zic ca o discutie purtata cu amandoi bineinteles separat va lamuri lucrurile! apropo de prietenul de etnie rroma... daca il iubesti si daca iti arata aceleasi sentimente(reale)nu conteaza parerea parintilor tai! asculta-ti inima! ai o decizie grea! sper sa-ti fi fost de ajutor!