| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, am aproape 22 ani si stiu de cativa ani ce inseamna o polutie nocturna la baieti. Dar am o intrebare daca se poate: Stie cineva cum poti evita asta? Adica, faptul ca nu intretin relatii sexuale la varsta mea si ideea in sine ca nu o fac regulat, ma ajuta sa inteleg de ce patesc uneori, dar… Oare chiar nu pot evita cumva trezirile de genul? Multumesc, funda!

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E foarte simplu: trebuie sa faci o laba seara, inainte de culcare. Astfel, metaforic spus, nu mai adormi cu "pistolul" incarcat si e mult mai putin probabil sa ti se descarce in somn.

| ania a răspuns:

Ai evita daca te-ai masturba dar asta aduce multa vinovatie, poate crea dependenta in timp si impotenta.E mult mai sanatos sa ramai la polutii nocturne, sunt calea naturala de eliminare a spermei.

| anonimuIl a răspuns:

Într-o săptămână un bărbat de 22 de ani ar trebui să ejaculeze de 14 ori - de 2 ori pe zi ori prin masturbare ori prin sex cu o femeie ori cu amândouă - 2 zile masturbare-1 zi sex cu o femeie.

| AcelasiDarNuMereu explică (pentru anonimuIl):

Sunt crestin cu frica de Dumnezeu si imi pasa de viata de dupa ce mor.
In biblie spune despre malahii din vremurile acelea, citeste daca te intereseaza: 1 Corinteni 6:9
9. Nu ştiţi că cei nedrepţi nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu?

Nu vă înşelaţi în privinţa aceasta: nici curvarii, nici închinătorii la idoli, nici preacurvarii, nici malahii, nici sodomiţii,
10 nici hoţii, nici cei lacomi, nici beţivii, nici defăimătorii, nici hrăpăreţii nu vor moşteni Împărăţia lui Dumnezeu.
11 Şi aşa eraţi unii din voi! Dar aţi fost spălaţi, aţi fost sfinţiţi, aţi fost socotiţi neprihăniţi în Numele Domnului Isus Hristos şi prin Duhul Dumnezeului nostru.

| anonimuIl a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

Am răspuns la ce ai întrebat și unul m-a jignit pentru tine. Pe el l-am blocat de mult.

| doctorandus a răspuns (pentru anonimuIl):

Malahii este o traducere corecta din neogreaca. Din pacate epistola lui Pavel nu a fost scrisa in limba neogreaca.

| doctorandus a răspuns (pentru AcelasiDarNuMereu):

"Malahii" din versetul acesta este traducerea unor bizoni incompetenti, care au tradus din neogreaca in loc de greaca koine.

| anonimuIl a răspuns:

Ce pățești tu noaptea e ce scoate altul de 14 ori pe săptămână din el și neînsurat și însurat.

| ionur a răspuns:

îmi da stomacul peste ca și mise face scârbă ce spune tipul ăla de sus. Lau innebunit femeile.