| Albert9928 a întrebat:

Salut, am avut o relație cu o fata timp de 2 luni, mentionez ca am început sa umblu cu ea din principiu (pierdere de timp). Într-un timp răspundeam foarte greu la mesaje câteodată nu o băgăm deloc in seama findca nu-mi pasă așa mult de sentimentele ei. De un timp am observat o schimbare la ea ci sa nu mai mă caute și sa vorbească in "sictir", i-am spus sa ne vedem ci mă refuza cu motivul de "nu pot" in fine nu mi-am dat seama pe-atunci, am ieșit cu băieți la fotbal și o văd din depărtare cu prietena ei cea mai buna și 3 băieți. Din depărtare părea ca unul din ei sa traga de ea și sa o îmbrățișeze. Bineînțeles ca momentul acela am dat sa vorbesc cu ea și săi reproșezi fazele acestea. Nu am putut sa dau de ea. Foarte frustrant și nervos in situația care eram simțeam un gol in mine și plin de nervi și singur scop pe care îl aveam era "Razbunarea" mi-am dat seama ca nu am prețuito și îmi cam pare rău cai duc lipsa acum. Am primit mesaj de la ea "ca nu mai merge relația și chestii de genul" eu mai nervos am început săi spun ca a fost doar o pierdere de timp și săi reproșez. A doua zii i-am trimis mesaj ca mi-am dat seama de Greșelile făcute și ca as dori sa uitam de tot și sa începem de la început. Răspunsul ei a spus ca e teama sa nu o mai fac sa sufere și ca nu știe ce sa facă in privința asta și a recunoscut ca a ținut la mine. Este motivul ca este ca are pe altcineva de mă tot lasă așa? Ce as putea sa fac nu vreau sa fiu prea insistent in privința asta.

12 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Lasă, mă, fata în pace. După ce că erai combinat cu ea din "plictiseală" aşa cum ai scris mai sus, tot tu eşti cel nervos şi gelos că se simte bine cu alții. Nu ții la ea deloc. Eşti doar un ciocălău plictisit care s-a obişnuit să alerge o fată după tine şi te comporți de parcă eşti buricul pământului. Fata merită ceva mai bun, s-a săturat să îşi piardă timpul cu măruntaie ca tine. Nu merită efortul ei pentru un ignorant ca tine dependent de atenție.
O să te plictiseşti din nou de ea din două motive:
1. Nu o placi, stai din obişnuiță pentru că nu eşti în stare să ai o relatie cu o fată care într-adevăr să îți placă fizic şi psihic.
2. Eşti prea egoist, nici nu o laşi să fie fericită cu un tip care chiar o place. Vrei să o faci la fel de nefericită ca şi tine.

| Albert9928 explică (pentru FemeiaPisică):

Stai mă așa, lucrurile s-au schimbat am început să țin la ea și in caz ca voi mai fii cu ea nu o voi mai trata așa, mă voi schimba cu ea într-un mod mai plăcut. As da orice sa fiu cu ea împreuna din nou.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru Albert9928):

Nu cred, a intervenit obişnuița din ce ai povestit. Caută pe cineva care să îți atragă atenția încă de la început, nu după ce s-a ținut scai de tine până a realizat că nu se merită. Dar, este şi vina ta. Şi tu ți-ai pierdut timpul cu cineva la care nu ții cu adevărat. Nu mai sta cu cineva aşa de plictiseală, caută pe cineva care să îți stârnească ceva.
Şi eu am fost în situația ta, doar că la mine lucrurile au stat altfel. Am fost respinsă, apoi mi-am concentrat atenția spre unul vai de el. Mă temeam că rămân singură şi tristă, am încercat să umplu acel gol. Aşa a durat aproape 2 ani, toată furia îmi vărsam pe el din cauza că nu era cel iubit. Toate astea fără să îmi dau seama.
Nu fă aceeaşi greşeala ca şi mine, ai impresia că începi să te apropii de ea dar nu este aşa.

| Albert9928 explică (pentru FemeiaPisică):

Exact aceeași senzație o am și eu am un gol in mine și mă simt așa aiurea de când sau înrăutățit lucrurile. Sunt conștient de vina mea și regret enorm ce-am făcut și vreau sa îndrept lucrurile dacă mai este o mică șansă. (Ultimul mesaj care mi-a trimis a fost "dacă nu era reciproc nici in seamă nu te băgăm", și nici ca ne-am mai căutat reciproc eu ne vrând sa fiu prea insistent ea orgolioasa dar nu știu ce sa înțeleg de la mesajul ei)

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Halele maica sfanta jos palaria in fata fetei, de ar proceda toate ca ea in loc sa se isterizeze si sa isi piarda controll

| MelissaAdela a răspuns:

Ai trata-o naspa si acum vrei sa o luati de la capat? Te-ai pus vreodata in locul ei sa vezi cum e?
Raspunsul e destul de logic si de clar.Nu te mai vrea pentru ca nu ti-ai dat interesul nici pentru ea si nici pentru relatia voastra+ ca ii este teama ca nu cumva sa repeti din nou greselile.Las-o un timp sa se linisteasca.

| Catalin_Andrei_1995 a răspuns:

Poate nu mai vrea pentru ca a vazut ca mai ai de invatat sa vorbesti corect limba romanalaughing))

| Albert9928 explică (pentru Catalin_Andrei_1995):

Atunci asta înseamnă că tu vorbești și in viața reală fără "diacritice"?

| Catalin_Andrei_1995 a răspuns (pentru Albert9928):

Ai dreptate, si sa scrii corectlaughing))

| Albert9928 explică (pentru Catalin_Andrei_1995):

Du-te mă laughing

| Banshee a răspuns:

Esti o tentativa penibila de om si un exemplu perfect de cocalar cersetor de atentie.
Daca tu spui ca ai o relatie cu cineva din plictiseala mai bine ramaneai la "Manuela", iti garantez oricum ca fata aia merita mult mai mult...