| JValiii a întrebat:

Am avut o relație de un an și jumătate cu o fata, însă după ceva timp lucrurile s-au cam stricat, ai ei nu mă acceptau, nici prietenii ei și am ajuns intr-un fel și cam gelos pentru ca și-a permis intr-un timp cam multe lucruri cu un baiat iar asta m-a facut sa nu mai am încredere deplina in ea, după ce a trecut faza asta lucrurile s-au liniștit însă ea nu s-a simtit bine lângă mine deoarece am continuat sa raman gelos. Acum, de câteva luni, a decis sa renunțe la mine însă am mai vorbit și ne-am mai vazut de multe ori, continuam sa ne sărutăm ca și cum am fi impreuna însă ne făcea mult rau pentru ca practic eram despartiti. Fata mi-a zis ca nu mai vrea sa vorbească cu mine deloc și ca nu se poate împăca cu mine din cauza nu mai simte asa mult pentru mine si ca i-am facut multe crize de gelozie uneori ajungând sa o jignesc din pura prostie. Acum chiar regret cele întâmplate desi e mult prea tarziu dar stiu ca nu as mai repeta niciodata greșelile făcute, însă tot nu vrea sa se împace cu mine. Nu stiu ce pot sa fac, de trecut peste nu vreau sau nu pot sa fac asta pentru ca incerc de câteva luni și nu merge nimic, mă gandesc la ea non-stop asta și pentru ca nu am cu ce sa îmi ocup timpul și mă termină rau gândul ca nu o sa mai fiu cu ea vreodată sau cel putin nu o sa mai vorbească cu mine deloc, ea fiind de asemenea și prietena mea cea mai buna. Mereu intru intr-o stare ciudata și mă apuca plânsul foarte des, simt ca nu mai pot și chiar vreau sa gasesc o cale dar se pare ca nimic nu o va aduce inapoi prea curand...

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu te-ai axat si fixat atat de tare pe relatia aceia incat pur si simplu nu mai ai ce sa faci in afara de ea, ceia ce e foarte nasol.
Face bine ca nu se mai impaca cu tine daca nu mai simte nimic.Tu ce ai fi vrut sa fie cu tine din mila?
Mai bine las-o, renunta si mergi mai departe.Nu stiu ce varsta ai dar munceste ceva, iesi cu prieteni, cunoaste alte fete si iti vei reveni.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Tu mai vrei sa fi impreuna cu ea dar ea nu vrea dar amandoi continuati sa va sarutati ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat, asta nu e normal. Fii tare si treci peste altfel chiar o sa va distrugeti ce a mai ramas din prietenie. Ea ti-a spus deja ca nu mai tine la tine, trebuie sa nu va mai vedeti, si rariti conversatiile, este singura solutie.

| DonGiani a răspuns:

Cea mai buna soluție este sa îți vezi de treaba. Iubire cu forța nu se poate.

| lovebyby a răspuns:

Probabil esti intr-o depresie..se intampla foarte des in ziua de azi... Incearca sa te detasezi... Daca te iubea iti ramanea alaturi